Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 29 квітня 2013 р.

Папу Римського попросили не будувати храм в Києві

Мешканці Оболонського району Києва просять Папу Римського Франциска вплинути на представників Римо-католицької церкви в Україні і не будувати церкву на Оболоні. З такою пропозицією виступила ініціативна група мешканців Оболонського району, які виступають проти будівництва римо-католицького храму Святого Франциска Ассизького, пише УНІАН.

Представники ініціативної групи стверджують, що документи, які надають представники забудовника, не відповідають нормам чинного законодавства, крім того, здійснюються провокації і поширення неправдивої інформації про поранення чорниць і агресії мешканців прилеглих будинків по відношенню до віруючих.

Представник ініціативної групи Володимир Янковий підкреслив, що територія, на якій планується звести храм, завжди була зеленою зоною, у радянський час тут були дитячий і спортивний майданчики, а останнім часом ця територія також була облаштована: встановлені лавки, висаджені дерева тощо.

За словами представника ініціативної групи Марини Чудновської, порушується низка законодавчих актів, які забороняють здійснювати будівництво в зелених зонах. Також, за її словами, при підготовці документів про землевідведення була умова узгодження з мешканцями сусідніх будинків. При цьому жителі не виступають проти римо-католицької громади, а виступають проти будь-якого будівництва.

Папу Римського попросили не будувати храм в Києві
"Ваша Святосте, просимо Вас припинити такі діяння служителів Римо-католицької церкви, які призводять до порушення заповіту Ісуса Христа і порочить Католицьку церкву", - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 19 квітня представники Римо-католицької церкви закликали до діалогу мешканців столичної Оболоні, які виступають проти будівництва церкви у їхньому районі. Отець Франциск Ботвіна звернув увагу на те, що в Оболонському районі проживає більше тисячі прихожан Римо-католицької церкви, а церква розрахована на 200-250 осіб, і розміри церкви будуть становити всього 30х15 кв. м. Також він заперечив, що ця церква буде будуватися замість дитячого майданчика, зазначивши, що майданчик залишиться поруч, в 20 м.