Середа, 17 квітня 2013 р.

Попався: єпископ Матфей хотів сексу з парафіянкою

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", єпископ Чикаго і Середнього Заходу Матфей (Православна Церква в Америці) добровільно пішов у відставку, на що висловив свою згоду Синод ПЦА, що раніше рекомендував архієрею залишити своє служіння. Про це повідомляється в пастирському посланні Предстоятеля ПЦА Митрополита Тихона до пастви єпархії Середнього Заходу, опублікованому

Причиною відставки єпископа Матвія стало звинувачення на його адресу в сексуальних домаганнях, яке минулого літа висловила одна з парафіянок його єпархії. Після цього Синод тимчасово відсторонив єпископа Матвія від керуванням єпархією та провів розслідування скарги, за підсумками якого архієрей і прийняв рішення про добровільне залишення кафедри.

У свою чергу єпископ Матфей на сайті єпархії, яку він раніше очолював, опублікував листа, в якому висловив каяття у своїй поведінці та попросив вибачення і молитов за себе у своєї колишньої пастви. Відставка єпископа Матвія з Чиказької єпархії набула чинності 15 квітня. Місцеблюстителем єпархії Чикаго та Середнього Заходу призначений єпископ Толедський Олександр.