Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 2 квітня 2013 р.

Познер запрошував Кирила, а той не йшов. Відео

Журналіст Володимир Познер уже кілька разів запрошував предстоятеля Російської Православної Церкви Патріарха Кирила в свою авторську передачу на Перший російський канал, але безуспішно.   Про це журналіст сказав в ефірі українського «5 каналу» в програмі «Портрети».

«Яке може бути непорочне зачаття? Я ж все-таки біолог. Такого ж не може бути. А мені кажуть: це чудо », - пояснює Познер свою позицію. Він не хоче просто вірити, йому потрібні раціональні докази чудес. При цьому Познер жорстко критикує Церкву та не вірить у загробне життя.  

«Набагато простіше людині віруючій, яка вірить у загробне життя. Вона вірить, що зустріне рідних і близьких. Я ж то знаю, що цього не буде », - сказав Познер. При цьому жити вічно він також не хотів би. Також Познер стурбований клерикалізацією Росії. «І так іде проникнення Церкви у абсолютно невластиві їй області: в школу, в армію, в засоби масової інформації. Відбувається це з тієї причини, що влада в особі конкретних людей вважає, що Церква є об'єднуючим фактором. Що в країні, де наростають відцентрові сили, це буде об'єднуючим фактором. Я противник цього ", - заявляє телеведучий.

Познер пояснив, що РПЦ, «з її очевидним абсолютно шовінізмом, з її мантрою, що «особливий шлях, особливий народ-Богоносець» і все інше, - це насправді шлях в нікуди, в ізоляцію, в протистояння світу». На думку журналіста, зростання релігійних настроїв в Росії не призведе ні до чого хорошого.