Субота, 27 квітня 2013 р.

Єпископ УАПЦ Іоан (Швець) очолив молитву за прип'ятчан

Щороку вшанування Чорнобильської трагедії починається у Святошині напередодні головних заходів. Так і цього року біля архітектурно-декоративного елементу, присвяченого прип’ятчанам, що на вулиці Якуба Коласа, 29, зібрались кияни, колишні мешканці міста Прип’ять, релігійна громада УАПЦ Різдва Пресвятої Богородиці у Святошинському районі столиці. 25 квітня тут пройшов мітинг пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи та поминальна служба за спокій душ спочилих в наслідок Чорнобильської аварії. Про це редакції інтернет-проекту "Помісна Церква" повідомили у прес-службі Львівсько-Самбірськоїї єпархії УАПЦ.

У жалобній церемонії взяли участь: голова Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації Юрій Бондар, перший заступник голови Анатолій Бусленко, заступники голови: Сергій Буркаль, Олександр Мещеряков, Іван Богославець, Наталія Пазенко, народний депутат України Володимир Бондаренко, депутати Київради: Микола Гоцький, Віктор Тищенко, Дмитро Нікульшин, помічники голови партії Зелених Дениса Москаля, директор Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації Тетяна Костюренко та радники голови держадміністрації.

На поминальному вечорі також були присутні: начальник управління праці та соціального захисту населення Ірина Жидченко, начальник управління освіти Ігор Адаменко, начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Ірина Романенко, в.о. начальника організаційного відділу Валентина Гордєєва, директор КП ДУОЖФ Олександр Крот, в.о. директора КП РЕО-5 Валентин Опришко, працівники Святошинської держадміністрації та структурних підрозділів. Підготувала й провела захід начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської РДА Ірина Трусова.

Розпочав мітинг-реквієм Голова Святошинської держадміністрації Юрій Бондар, який зазначив: – „На превеликий жаль сьогодні ми зібрались біля цього знаку з сумного приводу, який буде все наше життя нагадувати нам нині живим про ту страшну трагедію, яка спіткала нашу планету. І цей урок ми повинні засвоїти і не допустити подібного. Всі тут присутні люди, які винесли на своїх плечах тяжкі випробування тих днів. Ми ніколи не забудемо тих кого з нами не має поряд, тих хто не вагаючись прийняв участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вічна їм пам’ять, а Вам, всім присутнім, бажаю здоров’я, миру і добра.”

У свої виступах під час жалобної церемонії виступаючі підкреслювали: аварія на ЧАЕС – найбільша техногенна катастрофа XX століття, яка давно вийшла за межі однієї держави, ставши бідою усього людства. Це водночас й історія, і болюча реальність сьогодення, з якою протягом останніх років наша держава намагається справлятися самостійно.

З словами вдячності за підтримку і допомогу в проведенні цього заходу до всіх присутніх звернулась заступник голови Спілки інвалідів Чорнобиля, керівник ОСН „Квартальний комітет „Прип’ятчани” Людмила Петрівна Білокраінська. Яка поділилася спогадами про ті страшні часи, активним учасником яких вона є. – „Ми ніколи не забудемо наше чудове місто Прип’ять, яке ми покидали на три доби, а залишили назавжди. Хай ніколи ніхто в світи не переживає більше такого лиха. Бажаю всім зберегти пам’ять про нашу молодість, наші мрії і передати все це нашим нащадкам.”

Після виступів поважних гостей з віршами звернулись учні загальноосвтньої школи №253, слухаючи яких присутні не стримували сліз.

На завершення мітингу-реквієму була відслужена панахида по загиблим та померлим, яку відправив єпископ УАПЦ, владика Іоан Швець у співслужінні з протоієреєм Олександром Швецем та чисельними представниками релігійної громади.

Як відомо, після Чорнобильської аварії 1986 року багато переселенців з Прип’яті, ліквідатори та їх сім’ї оселилися саме у Святошинському районі столиці. Нині родини працівників станції, педагоги, медики, вчителі та інший обслуговуючий персонал проживають у будинках за адресами: вулиця Якуба Коласа, 29, Героїв Космосу, 11 і 13.

Нагадаємо, що Пам’ятний знак загиблим Прип’ятчанам встановили тут у 2001 році – до 15-ї річниці Чорнобильської трагедії. З того часу напередодні Чорнобильських поминальних заходів всі збираються саме тут, на вшанування загиблих та померлих від аварії запалюють свічки. Ось і зараз після проведення мітингу-пам’яті, поминальної служби та громадянської панахиди мешканці організовано йдуть у Чорнобильську церкву – для участі у Всенощному молебні.