понеділок, 1 квітня 2013 р.

Глава англікан призвав паству до реалізму

Архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі, котрий нещодавно зайняв пост глави Англіканської Церкви, використав свою першу пасхальну проповідь для того, щоб розвіяти віру пастви у всесилля політичних і церковних лідерів. Він зазначив при цьому, що має на увазі, в тому числі, й самого себе, йдеться у публікації британської The Daily Telegraph.  Він сказав, що безглуздо "покладати надії на особу", вважаючи, що вона може звільнити людей від проблем - чи щодо політики чи здоров'я. Очікування скоріше всього виправдані не будуть, і справа тут - в людській слабкості, вважає архієпископ.  Так що тих, хто розраховував, що він самостійно справиться з проблемами Церкви Англії, можна уподібнити безумцям.

Звертаючись до віруючих, присутніх на святковому богослужіння в Кентерберійському соборі, Уелбі закликав людей дивитися на світ не тільки через призму надії, але й реальності. Крім того, він застеріг паству від характерного для деяких прагнення асоціювати з минулим уявлення про "золотий вік".  Показний оптимізм, вважає архієпископ, часто призводить до розчарування, оскільки серйозною перешкодою тут завжди будуть залишатися "людські провали".  

Девід Уелбі був обраний главою англікан в минулому році. До служіння Церкві він був призваний з нафтового бізнесу, і його прихід розцінювався багатьма, як "ковток свіжого повітря", початок нового етапу в церковному житті.  Однак у своєму першому публічному зверненні до пастви після інтронізації, що відбулася кілька днів тому, Уелбі спробував зменшити накал пов'язаний з очікуваннями стосовно його приходу.

Видний представник культури виявляється збочинцем, політичний лідер через три місяці після обрання розчаровує електорат, сказав англіканський ієрарх, підкресливши, що необгрунтовані надії ведуть лише до розчарувань.  Архієпископ послався на проведене на минулому тижні опитування, яке показало, що більшість християн в Британії вважають, що у Церкви є проблеми з іміджем і що близько 40% опитаних вважають, що він зможе поправити становище. Девід Уелбі висловив сподівання, що інші 60% думали інакше. Євангельське передання про Великодень свідчить про "реальності буття Бога і людини". Ставити людину або організацію на висоту, без уваги на їхні реальні здібності - це щонайменше жорстоко, вважає він.