Четвер, 4 квітня 2013 р.

Собор УАПЦ розпочався зі скандалу [оновлюється]

Як передає репортер інтернет-проекту «Помісна Церква» з посиланням на власні джерела в Патріархії УАПЦ, анонсований нами раніше Архієрейський Собор Української Автокефальної Православної Церкви розпочався сьогодні з скандалу. Предстоятель цієї Церкви, митрополит Мефодій (Кудряков), не допустив до участі в роботі Собору двох єпископів. Із залу засідання буквально вигнали Преосвященного Іоана (Швеця), єпископа Львівського та Самбірського та Пресвященного Адріана (Кулика), єпископа Хмельницького та Кам’янець-Подільського. 

Зараз обидва ієрархи покинули приміщення Патріархії. Редакція «Помісної Церкви» намагається зв’язатись із ними для детального з’ясування ситуації. Наразі нам відомо лише про те, що 13 березня 2013 року єпископ Адріан звернувся листом до єпископату УАПЦ з пропозиціями скликати канонічний Помісний Собор УАПЦ для вирішення критичної ситуації, що склалась в цій Церкві, особливо за останні часи правління митрополита Мефодія. Тож цілком ймовірно, що саме лист став причиною такого невдоволення Предстоятеля та кількох його прибічників.

Як відомо, обидва єпископи є послідовними захисниками ідеї єднання Української Автокефальної Православної Церкви з УПЦ Київського та Московського Патріархатів у єдину Помісну Православну Церкву. Зовсім скоро на сайті «Помісна Церква» планується публікація згаданого листа-звернення єпископа Адріана Предстоятелю та Архиєрейському Собору УАПЦ.

Оновлено:

У березні 2013 року Преосвященний Адріан, єпископ Хмельницький та Кам’янець-Подільський Української Автокефальної Православної Церкви звернувся з листом до Предстоятеля УАПЦ, Блаженнійшого Мефодія, митрополита Київського і всієї України, а також, персонально до кожного з членів єпископату УАПЦ, надіславши кожному з них текст листа, з пропозицією на черговому засіданні Архієрейського Собору обговорити реальний стан справ Української Автокефальної Православної Церкви.

Однак замість того, щоб у конструктивному руслі розглянути всі проблемні зони УАПЦ, Предстоятелю та кільком його прибічникам сьогодні виявилось багато простішим позбавитись того, хто вголос ставить занадто незручні запитання. Редакція Інтернет-проекту «Помісна Церква» пропонує відвідувачам текст цього листа повністю, без жодних правок.

Також, найближчим часом очікуємо коментар з цього приводу Преосвященного Іоана, єпископа Львівського та Самбірського. Владика вийшов з нами на зв'язок та пообіцяв надати всю необхідну інформацію. Слідкуйте за оновленнями.