Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 15 квітня 2013 р.

Російські семінаристи були в Стамбулі та бачили Патріарха

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу  Санкт-Петербурзької православної духовної академії, 13 квітня 2013 ректор СПбПДА єпископ Петергофський Амвросій, викладачі та студенти Санкт-Петербурзької православної духовної академії відвідали резиденцію Вселенського Патріарха на Фанарі, в рамках паломницької поїздки до головних святинь Візантії, що знаходяться на території Туреччини. На початку зустрічі Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій привітав гостей і поділився з присутніми своїми спогадами про відвідини Санкт-Петербурга в 2010 році. 

Потім він розповів, що Константинопольська Церква докладає всіх можливих зусиль для збереження православних святинь на території Туреччини, щоб віруючі мали можливість доторкнутися до історії стародавньої Церкви. Також Вселенський Патріарх висловив надію на зміцнення благодатного єдності і розвиток взаємовідносин між Помісними Православними Церквами.

Говорячи про співпрацю в сфері освіти, Святіший Патріарх Варфоломій висловив особливу подяку духовній академії за допомогу в навчанні священнослужителів Вселенського Патріархату.

У відповідному слові єпископ Амвросій привітав Святішого Патріарха і подякував йому за увагу, яку Його Святість надає Санкт-Петербурзькій православної духовній академії.

"Ми молимося і просимо Господа, щоб він зміцнював Ваші сили та дарував Вам терпіння нести важкий, але разом з тим славний Хрест Першосвятителя Константинопольської Церкви", - сказав єпископ Амвросій.

Також владика побажав, щоб існуюча взаємодія між Церквами у справі освіти священнослужителів продовжувала зміцнюватися.

На завершення зустрічі Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій і єпископ Петергофський Амвросій обмінялися пам'ятними подарунками та делегація із Санкт-Петербурга отримала благословення на звершення Божественної літургії на канонічній території Вселенського Патріархату.