неділя, 14 квітня 2013 р.

Стовбурові клітини досліджують у Ватикані. Відео

Католицька церква розвиває співпрацю з наукою. У Ватикані відбувається друга конференція щодо дослідження стовбурових клітин дорослих людей. Регенеративна медицина шукає способи, як підвищити здатність людського організму самозцілюватись, щоб лікувати різні захворювання. Ватикан виступає категорично проти використання стовбурових клітин ембріонів, але водночас вважає, що клітини, взяті у дорослих, цілком можуть допомогти у лікуванні багатьох недуг. Серед учасників конференції — Джон Ґердон, лауреат нобелівської премії з медицини за 2012 рік підтримує дослідження індукованих стовбурових клітин.

Джон Ґердон: “На мою думку, перспектива заміни клітин останніми роками стала великою та цікавою. Це пов‘язано з можливістю створення будь-якого виду клітин з легко доступних клітин шкіри або крові. Їх можна перетворити у будь-який тип клітин.”

Про перспективи розвитку галузі розповів Сільвіу Ітеску, виконавчий директор компанії Mesoblast, яка досліджує стовбурові клітини дорослих: “Очевидно, що якщо ми хочемо досягти зміни природного перебігу цих захворювань за допомогою підходів регенеративної медицини, це може потенційно не лише поліпшити симптоми, але й регенерувати, замінювати та відновлювати тканини та органи.”

Серед цілей конференції — розширити глобальну поінформованість про сучасні можливості терапії стовбуровими клітинами дорослих та заохотити науку та Ватикан до діалогу. Раніше новий Папа Римський Франциск закликав переосмислити відносини між наукою та церквою. Про це розповідає Euronews.