Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 17 квітня 2013 р.

Православний храм терміново перетворюють у мечеть

Як повідомляє репортер інтернет-пректу "Помісна Церква" з посиланнями на грецькі ЗМІ, в інтерв'ю турецькій газеті «Hurriyet» муфтій Трапезунд (Трабзона) підтвердив, «що роботи з перетворення православного храму Святої Софії в місце молитовного зібрання для мусульман тривають прискореними темпами». Відповідаючи на запитання, що стане з унікальними християнськими фресками, муфтій запевнив, що «їх чіпати не будуть, а лише завісять фіранками».      

Свята Софія в Трапезунді - пам'ятка візантійської архітектури, крім того, тут збереглися унікальні фрески і мозаїка. Собор був побудований в 1238-1263 роках Мануїлом I. в 1461 році Мехмед II захопив Трапезунд і перетворив його на мечеть. У 1964 році собор став музеєм після реставрації, проведеної в 1958-1964 за допомогою Единбурзького університету.

Православний храм терміново перетворюють у мечеть!
Як і раніше не вщухають розмови про передачу мусульманам іншої християнської святині - собору Святої Софії в Константинополі. Однак, у випадку з цим храмом рішення має бути прийнято не місцевою владою (як це сталося в Трапезунді), а на рівні турецького уряду. Турецька преса не виключає, що собор у Трапезунді став своєрідною репетицією перетворення на мечеть Святої Софії в Константинополі.