Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 30 квітня 2013 р.

Духовенство клопотало про звільнення Тимошенко

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу  «Батьківщини», представники українських церков долучилися до звернень місцевих громад до Президента щодо звільненні Юлії Тимошенко з-за ґрат до Свята Великодня. Так, серед підписантів від Рівненщини архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон (Процик). Солідарний з громадою Кіровоградщини єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (Левків). Разом з громадою Київщини просять милосердя для Юлії Тимошенко єпископ Вишгородський Агапіт (Гуменюк), Митрофорний протоієрей, настоятель Стрітенської каплички на Львівській площі м.Києва Сергій Ткачук (УПЦ КП).

Звернення до Президента також підписали настоятель парафії св. Петра Калнишевського Української Православної Церкви Київського Патріархату Отець Ігнатій (УПЦ КП), Митрофорний протоієрей, отець-декан Надвірнянського деканату Української Православної Церкви Київського Патріархату Олег Траско (УПЦ КП).

Просять також звільнити Юлію Тимошенко Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор (УАПЦ-О (І)) та Протоієрей Сергій Мельник, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ).

Крім того, свої підписи під зверненням до Віктора Януковича з проханням звільнити Юлію Тимошенко поставили найвідоміші громадські діячі Рівненської, Івано-Франківської, Сумської, Харківської та Херсонської областей. Артисти, художники, вчителі, депутати просять Президента «проявити милосердя і згідно християнської традиції до Свята Великодня прийняти рішення про звільнення Юлії Володимирівни Тимошенко, а також здійснити її повну юридичну та політичну реабілітацію».

З подібним клопотанням до глави держави вже звернулися представники майже всіх регіонів України, а також дипломати, правники, політологи, представники експертного середовища, відомі вітчизняні медики.