Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 4 квітня 2013 р.

Франциск прибрав Мокшицького на користь уніатів

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на матеріали католицьких інтернет-ЗМІ, Папа Римський Франциск прийняв перші кадрові рішення стосовно Римо-католицької церкви в Україні. Львівського митрополита РКЦ Мечислава Мокшицького переводять у Польщу до Вроцлава, начебто на "підвищення", хоча посада - аналогічна. Негласна причина переводу полягає в тім, що митрополит вирішив ввести у львівському кафедральному соборі РКЦ богослужіння українською мовою.

Це може прозвучати дуже дивно, але тільки для тих, хто не знає внутрішньої ситуації в Галичині. Насправді, причина полягає в тім, що УГКЦ вимагає від римо-католиків відправляти богослужіння ТІЛЬКИ польською мовою. 

Зрештою, і поляки-католики також не проти. Позиція УГКЦ однозначна: римо-католики в Галичині - це тільки поляки, а греко-католики - українці. Однак існує проблема обряду, адже УГКЦ - це на 99,9 % Православна Церква з усіма традиціями, обрядами та світоглядом. Тим часом багато галичан, особливо молодих, хочуть відвідувати справжню католицьку церкву, тобто римо-католицьку, ходити на Меси, слухати органну музику, приймати участь в соціальних та релігійних програмах РКЦ. Однак для УГКЦ - це означає втрату віруючих і скорий занепад. Тому вони просять Ватикан вимагати в РКЦ відправляти богослужіння в усіх римо-католицьких церквах Галичини виключно ПОЛЬСЬКОЮ мовою.

Франциск продовжує Папські гоніння на українців
Це дає змогу вести релігійну пропаганду серед українців, що римо-католики - це тільки поляки, а українці - греко-католики. Наприкінці минулого року Глава УГКЦ Святослав Шевчук закликав галицьких заробітчан не ставати учасниками римо-католицьких парохій в Італії, Іспанії та Португалії, але "шукати свою рідну українську греко-католицьку церкву" і "будувати Український СВІТ". Цікавим є той факт, що така позиція УГКЦ стосується тільки Галичини. Тим часом богослужіння українською мовою в Церквах РКЦ на Великій Україні схвалюється з метою подолання русифікації та окатоличення східняків.  

Рішення новобраного Папи про усунення неугодного УГКЦ та владі націонал-утопістів Галичини Львівського архієпископа свідчить також про лояльність Папи Францизка до УГКЦ та про його подальші плани щодо використання цієї Церкви. Адже відомо,що у березні цього року митрополит Мокшицький повідомив, що РКЦ в України не змогла виробити спільної позиції з УГКЦ до 70-річчя Волинської трагедії через те, що "запропонована греко-католиками формула "пробачаємо і просимо пробачення" є нонсенсом", а вибачатися треба тільки українцям.