Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 3 квітня 2013 р.

Половина американських первістків - байстрюки

Вік, в якому чоловіки й жінки в Америці вступають у шлюб, зараз досить високий і в результаті кількість дітей, які народжуються поза шлюбом, збільшилася. Це показало нове дослідження організації по вивченню сім'ї. З'ясувалося, що 48% всіх перших пологів відбуваються поза шлюбом.  У середньому жінки виходять заміж у 27 років, а чоловіки одружуються в 29. Середній вік зростає з економічних і культурних причин. У той же час вік, в якому жінки народжують, також росте, але не так швидко, як відкладання шлюбу, показало дослідження «Ще не час: переваги і ціна відкладеного шлюбу в Америці» Національного проекту шлюбу в Університеті Вірджинії і співавторів. Дійсно, в цілому для жінки вік перших пологів у середньому 25.7, середній вік першого шлюбу - 26.5. У звіті таке явище назвали «великим переходом».  

Тоді як відкладений шлюб допоміг знизити рівень розлучень з 1980 року і підняв економічні можливості освічених жінок, іншими великими наслідками цих змін стало те, що більшість молодих батьків до 30 років народжують свою першу дитину до шлюбу.  

44% жінок народжують у віці до 25 років, при чому лише 38%  з них заміжні. Як  показало дослідження 48% всіх перших пологів відбувається поза шлюбом.  

«Великий перехід відзначає момент, в який позашлюбні народження перейшли з групи найбіднішого населення і стали нормою найбільшого і вже активного середнього класу Америки», - написано в звіті співавтора Вільяма Саймона Кей Хаймовітц з Манхеттенського інституту.

«Найбільший мінус відкладених шлюбів в Америці полягає у тому, що багато молоді заводять дитячу коляску до шлюбу », - сказав директор і співавтор проекту Бредфорд Вілкокс.

«Вони часто не розуміють того, що діти народжені поза шлюбом значно частіше стикаються із соціальними, емоційними і фінансовими наслідками, пов'язаними з сімейною нестабільністю та одиночним батьківством».  

У звіті також позначені причини того, чому шлюбний вік зростає.  Дослідження показало, що хороша робота для менш освічених американців залежить від рівня знань. Робота, яка підтримує рівень середнього класу, вимагає більше підготовки та освіти, тому молоді дорослі витрачають більше часу на завершення освіти і стабілізацію роботи.  Культура також відіграє роль. Молоді люди все більше бачать в шлюбі «кульмінацію», ніж «перший камінь» - вони створюють її після того, як викладуть всі свої карти, а не як підстава для дорослої та батьківської життя.  

Але модель кульмінації не працює для середнього класу, говорить звіт. Одна з широко обговорюваних причин стало те, що чоловікам середнього класу важко знайти стабільну пристойну роботу, яка може підтримати сім'ю. Модель кульмінації не враховує зв'язок між вступом у шлюб і народженням дітей.

 «Це залишає молодих людей в неясному положенні десь між активним бажанням батьківства та активним запобіганням вагітності», - говорить співавтор звіту Келін Кей, директор національного дослідження щодо запобігання підлітковій і незапланованої вагітності.

«Переважна більшість 20-річних людей, які не перебувають у шлюбі, кажуть, що дуже важливо уникати вагітності прямо зараз, але третина сказала, що вони були б хоча б трохи щасливі, якби завагітніли. Не дивно, що серед тих, хто не перебуває в шлюбі у віці 20 років, більше 1.3 мільйона вагітностей щороку - незаплановані, за словами самих жінок. Модель шлюбу, як кульмінація, представляє певні проблеми для зусиль спрямованих на запобігання незапланованої вагітності ».