Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 30 квітня 2013 р.

Мусульмани осквернили храм святого Іоана в Туреччині

Песимізм  у грецької громади Стамбулу викликав недавній напад групи молодих турків на храм святого Іоана на острові Антігона, який входить до складу Принцевих островів провінції Стамбул. Згідно зі свідченнями очевидців, близько десяти молодих людей прибули на острів з інших районів Стамбулу, та в одну з неділь ввечері увірвалися в храм де зламали свічний ящик, розкидали свічки по підлозі та завдали храмовій будівлі інші ушкодження.

Спочатку поліція острова заарештувала молодих людей, але потім з причини їх неповноліття відпустила. У своїй заяві Всесвітня федерація константинопольців засудила цей напад, звинувативши в підбурюванні до нападу, та «релігійний і національний фанатизм, який підтримують в Туреччині різні кола, в тому числі і близькі до діючого уряду».

Мусульмани осквернили храм святого Іоана в Туреччині
Крім санкцій, які необхідно накласти на тих, хто скоїв цей злочин, що неодноразово відзначала і Всесвітня федерація константинопольців у зверненні до компетентних органів, «турецький уряд повинен терміново вжити заходів по боротьбі з насильством на релігійному та расистському грунті. Причому першим кроком має стати вилучення зі шкільних програм підручників, де стосовно немусульманських громад містяться позбавлені історичної правди негативні висловлювання», - завершується заява цієї організації.

Про це повімляє грецьке видання agioritikovima.gr