Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 2 квітня 2013 р.

Псевдо-священики виманюють мільйони у невиліковно хворих. Відео

В Україні процвітають духовні центри, які, прикриваючись даром божим, обіцяють одужання тисячам українців, йдеться в сюжеті програми "Гроші". Але, замість святих отців тут працює цілий штаб акторів, психологів і гіпнотизерів. Замість дорогих ліків і процедур - ікони, зображення Будди чи просто фото просвітлених майстрів. Коштує таке спасіння зовсім не дешево. Люди віддають всі гроші та переписують на церкви квартири заради примарної надії молитвами вилікувати невиліковні хвороби – СНІД, рак шкіри, розсіяний склероз, інвалідність та багато іншого. Дніпропетровський "духівник" Пастор Володимир навіть "передав свій дар" дружині – щоб охопити ще більше вірян, а до церкви Вікторії Мунтян приходян привозить корпоративний транспорт та по периметру охороняють кремезні хлопці у чорному.

Чому люди так довірливо ставляться до пасторів і беззастережно віддають свої статки – журналісти "Грошей" з'ясовували за допомогою власного експерименту та професійного криміналіста. Якщо ти вже потрапив на службу, то вийти з неї охоронці не дозволять аж до самого кінця, на стільці кожного з прихожан лежить конверт з інструкцією - маєш вкласти 10% від заробітку на десятину, окремий внесок на релігійний телеканал, окремо на добровільну пожертву церкві. Потім пишеш на конверті скільки поклав на кожну статтю. Служба починається з пісень про Ісуса. Сцена в диму, хтось ридає, хтось здійняв руки до неба. Потім виходить пастор і починає читати Євангеліє – але, чомусь, кожне послання до віруючих пов'язане з грішми. Часто-густо влаштовуються "зцілення" людей, які, начебто, не могли ходити до сеансу.

Експерт помічає використання гіпнотичних технік, за допомогою який відвідувачів вводять у стан масового трансу. "Зауважте - тут не індивідуальна терапія йде, а масова. Більше того, ось в цьому натовпі, ось в цьому залі ну, відсотків може 40 людей, які прийшли вперше і підлягають обробці. Вони використовують усе, вони промінчики використовують, метроном використовують, зауважте, рухи лідера, він здійснює маятникообразні рухи - ходить назад-вперед. Не тільки він - на заднику бігають люди, це все ефект маятника - гіпнотичний ефект. Ось ці всі маленькі техніки, входять у загальне поняття - гіпнабельні технології", - аналізує відеозапис кримінальний психолог Юрій Борисович.

Сайти духовних центрів рясніють повідомленнями про "зцілених", проте жодний справжній медичний центр не бачив людини, вилікуваної молитвами. Більш того, зв'язатись з щасливими зціленими вірянами з сайту журналістам програми "Гроші" не вдалось.