Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 15 квітня 2013 р.

У Росії таки не будуть захищати почуття віруючих

Депутати Держдуми РФ вирішили відмовитися від введення до Кримінального кодексу нової статті, яка б передбачала покарання за образу почуттів вірян. "Розуміючи і розділяючи побоювання критиків законопроекту, ми вирішили відмовитися від введення нової статті до Кримінального кодексу", - розповів журналістам голова профільного комітету у справах громадських об'єднань і релігійних організацій Ярослав Нілов. За його словами, замість цього депутати вирішили уточнити положення чинної статті 148 КК РФ (перешкоджання здійсненню права на свободу совісті і віросповідань).

У статтю планується внести зміни, згідно з якими "публічні дії, що виражають явну неповагу до суспільства і вчинені з метою образи релігійних почуттів вірян "будуть каратися" штрафом до 300 тисяч рублів, або обов'язковими роботами до 240 годин, або примусовими роботами на строк до одного року , або позбавленням волі на строк до одного року".

Ті ж дії, але вчинені у місцях, призначених для проведення богослужінь та інших релігійних обрядів, на думку депутатів, повинні каратися штрафом у розмірі до 500 тисяч рублів, або обов'язковими роботами на строк до 480 годин, або примусовими роботами на строк до трьох років, або позбавленням волі на той же строк з обмеженням волі на строк до одного року.

Відповідні поправки підготовлені до другого читання закону про захист вірян. У першому читанні законопроект був прийнятий 9 квітня. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Кремль підтримує ідею закону.