Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 27 квітня 2013 р.

Митрополит УПЦ МП благословляє запонки олігархам

Компанія Тібальді (Tibaldi) - найстаріший італійський виробник письмових інструментів з благословення митрополита Донецького Іларіона УПЦ (МП) рекламує, впродовж 2012-2013 років, нову лімітовану колекцію канцелярських товарів та аксесуарів «Присвята православ'ю», повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні". Сайт компанії запевняє, що «ручки TIBALDI - це розкішні аксесуари і предмет технологічних інновацій». Серед предметів розкоші - ручки та письмові інструменти з зображенням ликів святих, ролери Our Father («Отче наш»), запонки «Серафим», шкатулки Elie Bleu, vip-подарунки...  


Так, в наявності лімітованої колекції Tibaldi Tribute to Orthodoxy - респектабельна ручка з іконою Богоматері Казанської, ручка з іконою Господа Вседержителя, ручка з Миколою Чудотворцем, ручка з Сергієм Радонезьким і так далі. З усіма зразками серії і спеціальними наборами Tibaldi Tribute to Orthodoxy можна детально ознайомитися на сайті компанії. 

Письмові інструменти Tribute to Orthodoxy розписані вручну відомим італійським майстром аерографії Лорен Страфі. На корпус кожного роллера в найдрібніших подробицях перенесено точне зображення стародавніх ікон ХVІ-ХХ ст. Ковпачок ручки прикрашений молитвою-зверненням до святого, який зображений на корпусі письмового приладу.

Компанія Тібальді також рекламує лімітовану колекцію ручок Montegrappa «Православіє». Зокрема, повідомляється, що письмовий інструмент «Православіє» прикрашає унікальне ручне гравіювання, а на ковпачок ручки нанесена ікона Андрія Рубльова «Трійця», що уособлює Небеса. Верхівку ковпачка вінчає монограма Христа - Хрізма.

«На лицьовій стороні корпусу з 18-каратного рожевого золота - Розпяття , яке є сполучною ланкою між Небесами і Землею, а на зворотному боці ручки - текст головної Молитви Християнства« Отче Наш». Внизу корпусу письмового інструменту «Православ'я» - Собор Святої Софії Київської (зображення XI століття), що втілює Землю. Частковий орнаменту зі стін Софіївського Собору прикрашає золоте перо ручки «Православіє» », - пише сайт компанії. 

Тут же - створена на основі оригінального дизайну TIBALDI Divina лімітована колекція пір'яних ручок і ролерів Our Father («Отче наш») кількістю 1000 штук. Кожну ручку «прикрашає унікальне гравірування» з головною християнською молитвою і християнськими символами. Під кожну ручку зроблена «розкішна чорна скринька, покрита дорогоцінним лаком і декорованої пластиною».

А ось пір'яних ручок на честь Святої Трійці колекція «Православіє» налічує всього 3 примірника. Зате всі вони зроблені в рожевому золоті 18 карат. Опису письмових предметів на сайті компанії передує повчання преподобного Анастасія Синаита: «Православ'я - це справжнє уявлення про Бога і творіння».

Іншим уявленням про Бога та творенні, мабуть, повинні служити запонки «Серафим» у тій же серії Tribute to Orthodoxy. Лицьову частину аксесуара прикрашає класична фігура Серафима в обрамленні шість крил і гравірування у вигляді першої фрази християнського літургійного гімну «Свят, Свят, Свят, Господь Саваот ...», який, як акцентує сайт Tribute, іноді застосовують в значенні «Відведи Господи від мене біду!»

 Уявленням про Бога та творенні, мабуть, повинні служити запонки «Серафим»
Зворотний бік запонки теж прикрашено гравіруванням "Свят, Свят, Свят" і трьома малими фігурами Серафимів. Запонки «Серафим» виконані з жовтого золота 18 карат (фігура Серафима) і срібла 925 проби. Вони представлені в розкішній скриньці з логотипом HERZOG на кришці. Колекція «Серафим» випущена в строго лімітованому кількості 33 одиниці. В Україні розкішні письмове приладдя можна купити в спеціалізованих магазинах на головних вулицях українських столиць - у Києві по вулиці Хрещатик, 12, і в Донецьку по вулиці Артема, 145 а. 

Вартість письмового набору «Православ'я» - близько 720 тисяч гривень (ціни тут і далі на грудень 2012 року). Сама дешева ручка з колекції Montegrappa на кінець грудня 2012 коштувала близько 45 тисяч гривень. Але можна купити роллер - його ціна складає всього близько 40 тисяч гривень. Вартість же кожної запонки - 23454 гривні.

Щойно з'явилася Великодня колекція Tibaldi (12 пір'яних ручок і 12 ролерів - за кількістю апостолів) коштує 46872 гривень або 3900 EUR (перова ручка) і 41 580 гривень або 3465 EUR (роллеровая ручка).

Деяким покупцям ручки і запонки, рекламовані компанією Tribute, можуть здатися недешевими. Зокрема, ручки Montegrappa є дійсно найдорожчими в світі (вартість ручки Montegrappa Peace Pen - один мільйон євро). Однак компанія Tribute стверджує, що всі її ручки із зображенням святих виконані в «Дизайні Божественного Натхнення», більше того - «унікальний дизайн TIBALDI, основою якого є «Божественні Пропорції є запатентованим».

Мабуть, єдиний недолік ручок може виявитися при їх використанні - при написанні тексту, оскільки зображені на корпусі ручок ікони будуть перевернуті ликами вниз. Зате «зверху вниз» їх може споглядати власник ручки - а це головне для виробника товару.

Володарем цінного письмового приладу є, зокрема, Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. 29 липня 2009 в рамках свого візиту до України святійший Кирил прибув до Донецька, де освятив Преображенський кафедральний собор і очолив молебень.

Цілком ймовірно, що саме цією ручкою Патріарх Кирил
підписує свої розпорядження, укази і рішення Священного Синоду РПЦ.
Після богослужіння Патріарх відвідав нижній храм на честь прп. Сергія Радонезького, де йому були піднесені подарунки: рідкісний пам'ятник іконописного майстерності останній чверті XIX століття, один з небагатьох уцілілих списків Новодворської ікони Божої Матері, міні-дзвіниця з дзвонами, спеціально відлитими на Донецькому металургійному заводі і унікальний письмовий інструмент з лімітованої колекції Tribute to Orthodoxy із зображенням ікони святого Миколая Чудотворця. Цілком ймовірно, що саме цією ручкою Патріарх Кирил підписує свої розпорядження, укази і рішення Священного Синоду РПЦ.