Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 12 квітня 2013 р.

Злодії намагались обікрасти раку з мощами св. Димитрія

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на грецькі джерела, цими днями в місті Салоніки невідомі святотатці проникли в храм великомученика Димитрія Солунського і спробували викрасти мощі Святого, дорогоцінну раку, в якій вони зберігаються і деякі інші коштовні предмети. Ось що повідомляється в офіційній заяві Фессалонікійської митрополії: «У перші години після півночі нечестиві та богохульні люди, і за сумісництвом небезпечні святотатці, проникли через вікно східній частині храму святого Димитрія з метою викрасти Святі мощі нашого покровителя і чудотворця.  

Оскільки вони не змогли зламати раку в якій знаходяться мощі,  то викрали розташовану над нею бронзову митру, в якій зберігалися приношення святому, в надії що там виявиться Чесна глава великомученика Димитрія. У поспіху зловмисники впустили на підлогу приношення Святому. На щастя, з ласки Божої, вкрадена ними митра не мала особливої цінності і була порожня. 

На жаль, сигналізація і охоронець не змогли перешкодити злочинцям і запобігти святотатству. На місце події прибула поліція, а також митрополит Анфим, священики та працівники храму та майстри, які негайно взялися за відновлення раки ».

Злодії намагались обікрасти раку з мощами св. Димитрія