Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 25 квітня 2013 р.

Пагорбу Андріївської церкви загрожують нові зсуви. Відео

Під загрозою нових зсувів грунту пагорб Андріївської церкви. Фахівці кажуть - там обов'язово треба провести дернування, натомість церковники запевняють - пагорб укріплений і жодних загроз немає.  З цього боку пагорба - укріплювальні роботи повністю завершили. А з іншого - схил ще треба дернувати. Інакше, кажуть в спецуправлінні протизсувних підземних робіт, він може стати аварійним.

Два роки тому на пагорбі Андріївської церкви провели низку укріплювальних робіт. Завершальним етапом мало стати дернування. Однак цей вид робіт не закінчили. Торік на схилі вже був зсув поверхневих ґрунтів. У "СУППРі" кажуть: якщо не поспішити з завершенням робіт - сповзання землі може повторитися. Конструкції церкви він не загрожує, а от паперть храму може пошкодити. Вартість робіт оцінюють у триста тисяч гривень.

У самій Андріївській церкві жодної загрози не бачать. Кажуть, протизсувні роботи закінчили, лишився благоустрій пагорба. Задернувати схил, кажуть, планують, однак нині коштів немає. Натомість, кажуть, реставрації потребують сходи та екстер'єр церкви, адже з фасаду храму час від часу сиплеться штукатурка. Тож, натепер частина оглядового майданчика навколо церкви обмежена для відвідувань.

// Євгенія Подобна, Євген Кіяшко, 5 канал