пʼятниця, 10 травня 2013 р.

На Івано-Франківщині перепоховали 640 жертв НКВС

9 травня відбулося перепоховання жертв НКВС в с. Пшеничники Тисменицького району, що на Івано-Франківщині. Очолив поминальне Богослужіння владика Володимир (Війтишин), Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський, у співслужінні з владикою Миколою (Сімкайлом), Єпархом Коломийсько-Чернівецьким, священством УПЦ КП та УАПЦ. Релігійні громади УГКЦ сіл Пшеничники, Хом’яківка та Погоня, ректорат і студенти Івано-Франківської духовної семінарії та академії, велика кількість мирян Івано-Франківської архиєпархії, понад 100 священиків відправили чин похорону, ховаючи 640 невинно закатованих людей, серед яких понад 80 дітей.

Нагадаємо, що Івано-Франківське обласне товариство «Меморіал» імені В. Стуса в с. Пшеничники Тисменицького району здійснило розкопки могильника жертв репресій НКВС періоду 1939-1941 рр.

«Ця трагічна подія є наукою для людства, щоб не повторювалися такі трагедії…» – сказав Митрополит Володимир на завершення похорону, а також зачитав лист-звернення Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, який звернувся до всіх присутніх з приводу перепоховання.