Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 31 травня 2013 р.

Вірних УПЦ МП чіпи відкинули із суспільного життя

Українська Православна Церква (МП) стурбована тим, що повсюдне запровадження засобів цифрової ідентифікації позбавляє тих вірян, які відмовляються від них, доступу до багатьох сфер суспільного життя та соціальних благ. Таку офіційну позицію Церкви щодо питань ідентифікації особистості, обробки персональних даних та введення в дію біометричних документів озвучив на прес-конференції в УКРІНФОРМі голова Богословсько-канонічної комісії при Священному Синоді УПЦ архієпископ Білоцерківський та Богуславський Августин (Маркевич).

"В суспільстві поширюється обгрунтована тривога з приводу того, що використання пожиттєвого персонального цифрового ідентифікатора, коду, картки, чіпу тощо, може стати обов'язковою умовою доступу кожного до всіх життєво важливих матеріальних та соціальних благ", - сказав архієпископ Августин. Він зазначив, що Архієрейський Собор Руської православної церкви, який відбувся 2-5 лютого, констатував, що багато людей, які відмовилися від ідентифікаторів особи, повідомляють про порушення їхніх конституційних прав, зокрема труднощі в отриманні медичної допомоги, пенсії та інших виплат, здійсненні операцій з майном, вступі на навчання чи роботу тощо. "В результаті формується цілий клас людей, викинутих з цих сфер суспільного та державного життя", - підкреслив архієпископ Августин.

Він також звернув увагу на те, що використання електронного ідентифікатора разом із сучасними технологічними засобами дозволить здійснювати тотальний контроль за людиною без її згоди, зокрема відслідковувати її переміщення, покупки, розрахунки, здійснення медичних процедур, отримання соціальної допомоги інших юридичних та соціально значимих дій тощо.

"Трансформація суспільного устрою, коли має місце введення елементів, що здатні слугувати встановленню тотального контролю над людиною, викликає серйозне занепокоєння з боку Церкви".

Вірних УПЦ МП чіпи відкинули із суспільного життя
Ще одним приводом для тривоги Августин назвав те, що зашифрована в електронних документах інформація про особу незрозуміла для їхніх володарів, а для її зчитування потрібні спеціальні пристрої, тобто цей процес не є прозорим для людей. Підсумовуючи, він висловив переконання, що держава повинна забезпечити віруючим реальну можливість не користуватися засобами ідентифікації. 

"В рішенні Архієрейського Собору дуже конкретно сказано про те, що це є небезпека, коли людина не має альтернативи", - підкреслив голова Богословсько-канонічної комісії.