Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 21 травня 2013 р.

Свята правда: Папа не виганяв бісів

Ватикан спростував повідомлення італійського релігійного телеканалу TV 2000 про те, що Папа Франциск займався екзорцизмом, нібито намагаючись вигнати біса з людини, прикутої до інвалідного візка. Про це заявив прес-секретар Святого престолу Фредеріко Ломбарді. За його словами, Папа просто помолився про інваліда, як він завжди робить, коли до нього приходять хворі люди.

Раніше в ефірі телеканалу TV 2000, що належить італійській конференції єпископів, а також на YouTube був показаний відеозапис одного з епізодів діяльності Папи, який був зняий 19 травня. У ньому видно, як Папа покладає руки на голову людині, що сидить в інвалідному візку. Та реагує на це, відкривши рот. Репортери TV 2000 стверджують, що в цей момент "без сумніву, Папа або вимовляє молитву про звільнення від диявола, або здійснює акт екзорцизму".

Про те, що Папи займаються екзорцизмом, телеканал TV 2000 повідомляв і раніше. Зокрема, в його ефірі стверджувалося, що вигнання бісів практикували попередники Франциска, папи Іван Павло II і Бенедикт XVI.

Екзорцизм - процес вигнання бісів за допомогою спеціальних молитов і обрядів, що має давню традицію в християнських церквах. Незважаючи на скептицизм деяких вірян, католицька церква продовжує розвивати цю практику. У 1998 році був опублікований документ, в якому встановлювалася нова форма для обряду екзорцизму, а в 2004 році при Ватиканському університеті відкрилися 10-тижневі курси екзорцистів.