Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 9 травня 2013 р.

Скандал: гімн Греції замість "Христос Воскрес!"

Дивний інцидент зафіксований камерами телеканалу ЕРТ під час великодньої літургії в грецькій столиці. У той час, як Архієпископ Ієронім, Предстоятель Елладської Православної Церкви, який служив пасхальну службу в одній з церков афінського району Колонакі, виголосив заповітне "Христос Воскрес" ("Χριστός Ανέστη") матроси з парадного загону Військово-морської академії раптово почали співати ... національний гімн Греції.

Оператор, що знімав дійство на камеру, не бентежачись перевів об'єктив на співаючих курсантів, чим відразу кинув на себе тінь "анархо-комуніста". Єдиним, хто не виконував грецький гімн в строю з товаришами по навчанню, виявився темношкірий студент сенегальського походження.

Подив прочитаний на обличчі архієпископа, священиків і запрошених гостей, також потрапив у прямий ефір, так би мовити, "без купюр". Користувачі грецького інтернету тепер гадають, чи мали рацію курсанти, затягнувши національний гімн на найсокровеннішу хвилину для віруючих. І що саме визначає національну самосвідомість греків, якщо не Православ'я і патріотизм, але чи можуть вони не заважати одна одному?