Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 28 травня 2013 р.

УПЦ відзначає 21-у річницю Харківського Собору

27 травня Українська Православна Церква відзначає 21-у річницю Харківського Архієрейського Собору та Предстоятельського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира на Кафедрі Київських Митрополитів. В цей день Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив Божественну літургію в Свято-Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

За богослужінням Первосвятитель підніс заупокійні молитви за нині спочилих учасників Харківського Архієрейського Собору.

Наприкінці богослужіння від імені архіпастирів, духовенства та мирян Блаженнішого Митрополита Володимира зі святом привітав архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин.

Звертаючись до присутніх, Його Блаженство подякував усім, хто зібрався у храмі за спільну молитву та побажав, щоби Господь почув ці молитви, і послав мир Церкві та кожній християнській душі.

УПЦ відзначає 21-у річницю Харківського Архієрейського Собору
***
Харківський Архієрейський Собор відбувся 27-28 травня 1992 року в Харкові на території Свято-Покровського монастиря під керівництвом митрополита Харківського і Богодухівського Никодима (Руснака) (+2011). Більшістю голосів (16 з 18) Предстоятелем УПЦ, Митрополитом Київським і всієї України був обраний митрополит Ростовський і Новочеркаський Володимир.