пʼятниця, 10 травня 2013 р.

У новому соборі Почаївської Лаври почали служити

Перша Божественна літургія відслужена у п'ятницю в новозбудованому Преображенському соборі Свято-Успенської Почаївської Лаври на Тернопільщині. Про це повідомив кореспондент УКРІНФОРМу. - Два великі собори Лаври, Троїцький і Успенський, потребують капітальної реставрації. Але якщо хоча б один із них закрити, то ніде буде звершувати недільні і святкові відправи, аби вмістити у храмах всіх бажаючих. Тому зусиллями вірян за чотири роки було збудовано новий храм, - каже намісник Лаври, митрополит Почаївський Володимир.

Отже, у п'ятницю Світлої седмиці Православна церква відзначає пам'ять чудотворного образу Божої Матері "Живоносне Джерело", а також торжество явлення Божої Матері на горі Почаївській.


Конкурсний проект Храму Преображенія Господнього на території Свято-Успенської Почаївської Лаври розробили за програмою Всеукраїнського відкритого конкурсу на краще архітектурно-просторове рішення будівництва згаданого собору. Церква розрахована на 100 вірян, її загальна площа становить близько 200 кв. м.