Вівторок, 14 травня 2013 р.

Патріарше богослужіння в день св. сщмч. Макарія

13-14 травня 2013 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні понад тридцяти архієреїв Київського Патріархату, очолив богослужіння на честь священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, мощі якого нетлінно спочивають у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі нашої столиці. Також цього дня виповнюється 47 років від дня призначення Святійшого Патріарха Філарета на Київську кафедру. 13 травня Предстоятель звершив Всенічне бдіння. Під час всенічної Літію очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій.

Наступного дня Святійший Владика звершив Божественну літургію, а після завершення – молебень до св. сщмч. Макарія перед ракою з його мощами. Потім, під багаторазовий спів величання святому Макарію, Патріарх, архієреї, духовенство та парафіяни благоговійно прикладалися до мощей священномученика. На завершення Святійший Патріарх виголосив повчальне слово. Урочисте богослужіння завершилося уставним многоліттям.

Під час Всенічного бдіння та Божественної літургії серед інших архієреїв Київського Патріархату Святійшому Патріарху Філарету співслужили преосвященні єпископи Іоан (Швець) та Адріан (Кулик), прийняті рішенням Священного Синоду 13 травня 2013 р. з УАПЦ до складу УПЦ КП.