Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 31 травня 2013 р.

Офіційно: в Україні Папи таки не буде

Посол України у Ватикані Тетяна Іжевська виключає візит Папи Римського Франциска в Україну для святкування 1025-річчя хрещення Русі в червні. Про це вона сказала Українським Новинам. "Папу Римського запросили на святкування 1025-річчя хрещення Русі, але він саме в ці дні буде з візитом у Бразилії, це в нього був запланований візит, здається, на 22-28 червня", - сказала Іжевська. При цьому вона зазначила, що на сьогодні не може повідомити, коли наступного разу буде можливість у Папи Римського відвідати Україну.

Як повідомляло агентство, у квітні депутат Верховної Ради, член комітету з питань культури й духовності Олександр Бригинець (фракція "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина") закликав Президента Віктора Януковича запросити на святкування 1025-річчя Хрещення Русі в липні 2013 року в Україну Папу Римського Франциска й Всесвітнього патріарха Варфоломія. Апостольська нунціатура в Україні (дипломатичне представництво Ватикану) і посольство України при Святому Престолі (Ватикан) виключають візит Франциска в Україну найближчим часом, а особливо в липні 2013 року, тому що в цей час він буде в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) з нагоди Всесвітнього дня молоді.

Янукович розраховує на активну участь всіх християнських церков у підготовці до святкування 1025-річчя хрещення Русі, а також підкреслює важливість забезпечення безпеки заходів щодо святкування. 23 січня Кабінет Міністрів затвердив новий склад оргкомітету з підготовки й святкування хрещення, визначивши, що його співголовами мають бути прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін.