Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 1 травня 2013 р.

Митрополит Іоан змінив думку про свого губернатора

Як раніше повідомляв репортер інтернет-проекту "Помісна Церква", днями митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко) з УПЦ Київського написав відкритого листа до голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба з критикою його діяльності. Після цього звернення владику запросили на зустріч з Сергієм Борисовичем.

"Робити публічне звернення я був змушений, тому що не мав особистого спілкування. Тепер, думаю, такої потреба вже не буде. До речі у форматі "через ЗМІ" ми спілкуємося із представниками Московського патріархату. Я відчув, що мій лист завдав болі. А я не люблю завдавати болі, але ще існують парафіяни. І те, що наболіло людям — повинно якимось чином розряджатися. Не треба доводити до народних бунтів, - пояснив своє звернення Іоан.

Після зустрічі за словами митрополита, між ними відбулося порозуміння

"Раніше у нас не було потрібного діалогу. Я не розумів проблеми голови, а він не розумів проблеми Київського Патріархату. Були намічені точки дотику і теми, за якими ми можемо взаємодіяти. Це і теми по святкуванню 1025-річчя Хрещення Русі і будівництво церков і залагодження міжконфесійних конфліктів. Він прихожанин Московського Патріархату, але показав свій інтерес до всіх конфесій. Зараз я зможу в будь-який час звернутися до губернатора і вирішити питання на благо Київського патріархату".

Митрополит Іоан змінив думку про свого губернатора 
У листі владика висловив претензії про тиск на людей, які співпрацюють з Київським патріархатом.

"Зараз у нас будівничий, який будує храм, теж відчуває тиск і є конкретні претензії. Тепер я вирішив так: спочатку особисто поспілкуватися з прокурором. Якщо не буде знайдено спільної мови і я не переконаюся, що це правомірно, то я в будь-якому випадку буду звертатися до вищестоящих організацій із звинуваченням у тиску на Київський патріархат. Тулуб пояснив мені, що не причетний до тих речей, які я написав у листі", - розповів чоловік.

Після розмови з Сергієм Тулубом "по-людськи", думка про нього змінилася в Іоана.

"Ми поспілкувалися з Тулубом по-людськи і моя думка змінилася про нього. Я побачив, що він віруюча людини. У ньому є принциповість, яка може здаватися жорстокістю. Він зацікавлений у розвитку Черкащини. У нього просто своє бачення цього. Сергій Борисович має коріння звідси і тут у нього багато родичів, тому Черкащина не чужа йому, як я думав раніше: людина приїхала, побула, розгромила все і поїхала. У розмові Сергій Борисович сказав, що головна проблема, з якою він бореться — це кругова порука — коли один одного прикривають у незаконних діяннях. Про політику ми з ним не говорили".

 Інна Іщук, gazeta.ua