Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 6 травня 2013 р.

На Пасху Янукович вистояв лише годину служби. Відео

Президент Віктор Янукович святкував Великдень в Криму, представники Уряду молилися в Лаврі, а опозиціонери - у Володимирському соборі, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Суботню Всеношну Віктор Янукович із сином, кримськими очільниками та вірянами розпочав із хресного ходу в Херсонесі. Глава держави на Великодній службі у Володимирському соборі вистояв лише годину. Урочисте богослужіння вів Митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар.

Прем'єр-міністр Микола Азаров на Великоднє Богослужіння лишився у Києві. У Свято-Успенський собор Києво-Печерської лаври він приїхав близько опівночі.

Разом із ним були і голова КМДА Олександр Попов, і віце-прем'єр-міністр Костянтин Грищенко, і міністр освіти Дмитро Табачник. Поруч був і спікер Володимир Рибак. Він єдиний із високопосадовців, хто пасхальну літургію слухав із дружиною.

Хресний хід можновладці пройшли тільки біля храму й окремо від звичайних вірян.

Попри візит багатьох поважних гостей, у Лаврі, головній святині Української православної церкви Московського патріархату, особливих заходів безпеки не відчувалося. Службу правив Митрополит Київський і всієї України Володимир.

Представники опозиції у свою чергу молились у Володимирському соборі столиці. Там Великоднє служіння правив очільник Української православної церкви Київського патріарху Філарет.

Церковники обох головних храмів зазначають, що через затяжні свята людей із пасхальними кошиками було менше, ніж торік. Вони не юрбились, і мирно слухали урочисте богослужіння. У Володимирському соборі навіть тротуари, які міліція спеціально перекрила ще звечора, так і залишилися вільними. Усі віряни вмістилися в соборі.