Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 6 травня 2013 р.

У Сімферополі постане кафедральний собор УПЦ КП

У Сімферополі на місці майбутнього собору в ім’я Христа Спасителя у Великдень відбулися хресна хода і молебень, а зі Львова доставляється тимчасова дерев’яна церква.

Нинішній Великдень українці в Криму святкують з особливим піднесенням, бо напередодні Сімферопольською міськрадою прийняте довгоочікуване рішення про виділення ділянки землі для будівництва кафедрального собору Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ Київського патріархату. Зранку на виділеній ділянці землі зібралися більше ста активістів української православної церкви. Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Владика Климент провів хресну ходу та молебень біла хреста, який встановлено в центрі виділеної ділянки землі.


Владика Климент повідомив, що проект кафедрального собору на честь Христа Спасителя вже готовий. На допомогу кримським віруючим християни зі Львова дарують дерев’яну церкву, пам’ятник західноукраїнського дерев’яного зодчества, яка вже доставляється в Сімферополь і на днях буде встановлена на виділеній ділянці землі. - Я сподіваюсь, що на п’ятдесятий день після Великодня церква-подарунок львівских християн буде встановлена і я зможу її освятити, - повідомив кримським прихожанам УПЦ КП Владика Климент.  

Архієпископ Сімферопольський та Кримський УПЦ Київського патріархату Владика Климент проводить хресну ходу та молебень біля закладного хреста на місці майбутнього кафедрального собору УПЦ КП в Сімферополі.
На відзначення цьогорічного Великодня і в честь початку будівництва кафедрального собору на будинку Сімферопольскої української гімназії, яка розташована неподалік від виділеної під собор ділянки землі встановлена гігантська крашанка, яка обертається та освітлюється в нічний час.   

Символічна крашанка на честь Великодня та початку будівництва
кафедрального собору в Сімферополі,
яка встановлена на будинку Сімферопольської української гімназії.

Микола Семена, «День», Сімферополь. Фото автора