Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

пʼятниця, 31 травня 2013 р.

УПЦ видасть богослужбове Євангеліє українською мовою

29 травня в рамках VII Всеукраїнського Фестивалю ЗМІ православних відбулася зустріч секретаря Предстоятеля УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка) з православними журналістами. На зустрічі відбулася презентація намірів Київської митрополії, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УПЦ. Спочатку владика Олександр зателефонував блаженнішому митрополиту Володимиру і всі учасники фестивалю почули пасхальне привітання Предстоятеля «Христос Воскрес!», на яке медійники дружно хором відповіли «Воістину Воскрес!». Атмосфера у залі відразу стала піднесеною.

Архієпископ Олександр запевнив, що найближчим часом побачить світ видання «Житій святих», перекладене, доповнене, адаптоване сучасною мовою для сучасного читача і сучасного слухача, а також розповів, що готується перевидання Богослужбового Євангелія українською мовою, благословенне Правлячим Синодом 1906 року. Це буде презентаційне видання до 1025-річчя Хрещення Русі.

Владика повідомив учасників фестивалю про інші просвітницькі та освітні проекти УПЦ та відповів на запитання. Зокрема, він висвітлив проблеми порозуміння між конфесіями, власне ставлення до негативу у ЗМІ та поділився своїми міркуваннями з приводу того, як потрібно ставитися до нього, про політику в Церкві і церковну політику. Насамкінець єпископ Львівський і Галицький Філарет вручив дипломи учасникам фестивалю, а архієпископ Олександр свою книгу «Бог. Людина. Церква».