Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

середа, 22 травня 2013 р.

Українська делегація запросила Вселенського Патріарха

Запрошення Патріархові Варфоломію від Президента України Віктора Януковича взяти участь в урочистостях з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі влітку 2013 року було передано в вівторок, 21 травня. Цього дня в Константинополі відбулася зустріч представників Української держави і Української Православної Церкви з архієпископом Константинополя - Нового Рима Вселенським Патріархом Варфоломієм І.

Від УПЦ були присутні Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський Антоній та секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр.

З боку Української держави у зустрічі взяв участь Радник Президента України, керівник Головного управління з питань гуманітарного розвитку Адміністрації Президента України Юрій Петрович Богуцький. Учасники зустрічі познайомили Вселенського Патріарха з програмою ювілейних заходів з нагоди 1025-річчя Хрещення Київської Русі, що відзначається в Україні на найвищому церковному та державному рівні, та передали йому запрошення від Глави держави.

Українська делегація запросила Вселенського Патріарха
Нагадаємо, на своєму засіданні 25 квітня 2013 року Священний Синод УПЦ офіційно запросив до Києва на це святкування Патріарха Московського і всієї Русі Кирила, а також попросив його запросити Предстоятелів Помісних Православних Церков для участі в святкуваннях (журнал № 38).