Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 21 травня 2013 р.

Вшанування жертв комуністичних репресій в Черкасах

19 травня в Україні відзначають День пам'яті жертв комуністичних репресій. Захід, присвячений цій даті відбувся в Черкасах біля пам'ятного хреста, встановленого в мікрорайоні Казбет понад 20 років тому священником УАПЦ о. Назарієм Кучерявим. Панахиду по жетвах комуністичного радянського режиму було відправлено священниками трьох конфесій - УПЦ (КП), УАПЦ та УГКЦ. Опісля відправлення служби, у своєму слові всечесні отці наголосили, що Україна має нарешті остаточно очиститись від символів режиму, який знищив мільйони безневинних людей. Виправдання цьому бути не може. Це – не частина нашої історії, як дехто цинічно хоче сказати. Це – частина комуністичної системи. Це – символи вбивства.

У присутності на заході представників ОДА, цієї окупаційної влади, яка цинічно й лицемірно брала участь у вшануванні, отці наголосили, що такий приклад, як велика кількість червоних прапорів, численні портрети вбивці Сталіна 9-го травня цього року - з мовчазної згоди влади - не робить їй (владі) честі. На закінчення хочу сказати, що на цей захід прийшов такий собі, як оголосили, заступник товариства жертв політрепресованих на прізвище Василенко. Виглядав цей "репресований" років на 45. На фото нижче він на задньому плані у військовому одязі. У своєму слові цей чоловік висловив подяку нинішній владі за опіку над колишніми репресованими, наголосив, що дії сьогоднішньої влади в Україні його цілком влаштовують тощо.

Після цього виступу до мене підходили люди і старшого віку, й помолодші. Говорили, що тільки єдине - ця важка дата, присутність священників, їх стримала, аби не пояснити цій людині популярно, на що вона своїм месіджем заслуговує. Людей просто знудило від такої фарисейської блювотини. На завершення вшанувань ми з ветеранами спільно виконали декілька повстанських пісень та спільно заспівали Український Славень.

Автор тексту і фото Назар Обідзінський // nazarbo.blogspot.comЄпископ Черкаський і Кіровоградський Вл. Іларіон


Владика вітається з ветеранами повстанського руху. 


Представники влади з Черкаської ОДА

Голова Братстсва ОУН-УПА Віра Борушевська (у білому капелюшці та темних окулярах)

Вл.Іларіон (УАПЦ), о.Юліан Шеремета (УГКЦ) та інші предстаники духовенства. 
Координатор Опозиційної ради Черкащини Л.Даценко прийшов вшанувати жертв комуністичних репресій


Син репресованого Валерій Проценко з дружиною.