Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 21 травня 2013 р.

У Жовкві провели науково-практичну конференцію

20 травня Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк) відвідав м. Жовкву, де взяв участь у роботі науково-практичної конференції "Історичне значення прийняття християнства в Київській Русі", приуроченій до 1025-річного ювілею Хрещення Руси князем Володимиром Великим, що святкується цьогоріч. Робота конференція проходила у приміщенні сесійної зали Жовківської районної ради, а весь захід відбувався за сприяння Управління освіти, молоді і спорту Жовківської РДА. Під час візиту до Жовкви Владику Димитрія супроводжував благочинний єпархії прот. Володимир Бачинський.

Вступним словом конференцію відкрив благочинний жовківського благочиння прот. Стефан Кіндрат. Після цього доповідачі виступили з доповідями: Високопреосвященний митрополит Димитрій з доповіддю "Прийняття християнства. Історія та значення", ректор Львівської православної богословської академії прот. Ярослав Ощудляк з доповіддю "Вплив Церкви на розвиток науки і культури", студент ЛПБА Олег Костів з доповіддю "Християнізація Київської Русі прикнязях Аскольді і Дирі", студент ЛПБА Микола Венгрин з доповіддю "Роль християнства у культурному і моральному розвитку українського національного суспільства", прот. Стефан Кіндрат з доповіддю "Роль християнства у формуванні духовних цінностей української молоді".

Опісля доповідей Владика Димитрій відповідав на питання гостей конференції, серед яких були священики благочиння, представники місцевої влади, науковці, представники ЗМІ. На завершення для учасників наукового заходу виступив хоровий колектив "Орфей".