Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 9 червня 2013 р.

Ще один лист в редакцію. Львівські тривоги в УПЦ КП

Дорога редакціє! Нині ми ще перебуваємо у часі Великодня, але біль і неспокій, який панує на нашій парафії (Львівська обласьть, Самбірський район, село Чайковичі ) останім часом змусили нас звернутися саме в цей період. У чому ж полягає наша проблема? З 1997 р. нашим настоятелем був о. Микола Синяк.Але довіру та повагу від своїх парафіян отець Микола давно втратив. Вже понад десять років почалися неполадки в сімї, які потім вплинули на діяльність настоятеля. Причиною стала інша жінка. 

Дуже часто священик був відсутній на парафії через свої особисті справи. Постійні конфлікти в сімї стали темою для обговорення не лише у нашому селі, але й поза його межами. Священик змінив своє ставлення до членів парафії. Його служіння Церкві відійшло на задній план. Постійно в церкві ведется розмова про гроші, а Божої науки не чути. Раніше о.Микола сам керував церковними грішми. Через усі ці події парафіяни вирішили обрати парафіяльну раду, голову парафіяльної ради, скарбника, ревізійнау комісію, але з цим рішеням отець не погоджується. На думку громади він не звертає уваги. 

Погрожує усім парафіянам які виступили проти нього. Погрожує сільському голові, що посадить її в тюрму, насилає на людей рекет (один чоловік став інвалідом), люди боялися сказати зайве слово . Тому, що о. Микола заявив, що знищить кожного, хто піде проти нього. Останньою краплею стали відвідини Синяком Миколою школи, де грозився всіх православних, які працюють в школі, позвільняти з роботи. Важко про це говорити, але о. Микола неодноразово в церкві говорив, що проклене і проклинає людей, які йдуть проти нього, говорив, що знає спеціальні для цього молитви. Як після таких слів можна йти до церкви? Частина парафіян не могли скористатися послугами священика.

Терпець парафіянам увірвався, адже отця просили зупинитися коли настав Великий піст, але отець відмовився. Парафіяни звернулися до Дрогобицько-Самбірського владики Якова (наша парафія належить до УПЦ КП і має у своєму розпорядженні дві церкви перша Різдва Іоана Хрестителя, друга перенесення мощівСвятого Миколая) про заміну священика. З гідно указу владики Якова протоієрей Микола Синяк забороняється у священнослужінні. Від нині Микола Синяк нехай буде як митар і фарисей...

Ще один лист в редакцію. Львівські тривоги в УПЦ КП
В неділю 21 квітня2013 р.нам був представлений новий священик, Микола Синяк передав ключі та майно від храму Святого Миколая. А ключі та майно від церкви Різдва Іоана Хрестителя не передає, мотивуючи це тим, що він тепер вже перейшов в лоно УАПЦ. 

Микола Синяк не надав жодного документу, що він має право служити у цій церкві. Церква Різдва Іоана Хрестителя по документах взагалі греко-католицька. Події які відбувалися після обіду в церкві Різдва Іоана Хрестителя просто жахливі. Микола Синяк заявив, що церква його і ніхто його не вижене. Викликав наряд міліції, нібито парафіяни хочуть захопити церкву. Навіщо нам захоплювати церкву? Церкву свого часу було відстояно у греко -католицької громади. В підтримку Миколи Синяка не було жодної людини. Коли приїхав владика Яків, Микола Синяк сказав при усіх парафіянах, що він йому ніхто і проганяв його із церкви, порвав указ про його звільнення. 

Пізніше коли парафіяни хотіли забрати ключі Микола Синяк погрожував людям ножем, точніше жертовним копєм. Було викликано наряд беркута і швидку допомогу. Микола Синяк поводив себе неадикватно, кричав, що це його церква. Церкву він покинув лише в супроводі міліції, закрив церкву і забрав ключі.

Микола Синяк погрожує, якщо хтось спробує відкрити церкву підірве її гранатою.Чи вірити цьому, чи ні, ми вже не знаємо.

Ми просимо усіх, в тому числі митрополита Мефодія та Макарія відреагувати на ці події. Тому, що Микола Синяк нині запевняє, що він належить до УАПЦ.

Такого священника ми небажаємо бачити у своїй парафії.Ми хочемо миру ,злагоди і спокою у великий піст ,спокійно відвідувати церкви і слухати Божу науку,а не про гроші. Інакше може статися непоправне!Ми вже написали скарги і заяви в усі інстанції.

Православна громада с.Чайковичі