Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 6 червня 2013 р.

Більше всього в Україні довіряють Церкві

З усіх громадських і державних інституцій в Україні її громадяни більше всього довіряють Церкві. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування фонду «Демократичні ініціативи імені І. Кучеріва» та Центру імені Розумкова. Згідно даних опитування, Церкві повністю довіряють 31,7% опитуваних; переважно довіряють – 38,4%, переважно не довіряють – 10,6%, зовсім не довіряють – 9,3%. Не уточнюється, яку саме християнську конфесію або юрисдикцію мали на увазі респонденти.

На другому місці за ступенем довіри населення, як не дивно, засоби масової інформації. ЗМІ повністю довіряють 10,3% опитуваних. При цьому цікава деталь: українським ЗМІ люди довіряють набагато більше, ніж російським (58% vs 33%). На третьому місці, теж зненацька… збройні сили! Військовим (реальна вага яких в Україні гранично мала) довіряють 8% опитуваних.

Більше всього в Україні довіряють Церкві
А от Верховна Рада, уряд, президент, суди, міліція, прокуратура та політичні партії довіри населення позбавлені трохи менше, ніж повністю. Дослідження відбулося 17-22 травня 2013 р., опитано 2 010 респондентів у віці старше 18 років у всіх областях країни. Теоретична погрішність вибірки не перебільшує 2,3% — повідомляє «РБК-Україна».