Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

субота, 15 червня 2013 р.

Намісник Михайлівської обителі зустрів тезоіменитство

14 червня Свята Православна Церква святкує день пам’яті великого Божого угодника, одного з найшановніших святих на українських теренах — преподобного Агапіта Печерського. Агапіт Печерський (? - 1095) — великий цілитель Київської Русі, видатний чернець Києво-Печерського монастиря, що володів даром зцілення і лікування і жив в XI столітті. Його мощі вже дев’ять століть лежать у Ближніх печерах Києво-Печерської Лаври.

Саме на честь цього великого угодника Божого у постризі названий і намісник Золотоверхої обителі — Преосвященійший Агапіт (Гуменюк). З нагоди святкування тезоіменитства свого очільника у монастирі 13 червня була відслужена соборна вечірня служба, на якій лунав спів величання преподобному Агапіту, а 14 червня — Божественна Літургія. Очолив богослужіння намісник монастиря у співслужінні монастирської братії.

Після завершення служби зі словами вітання на адресу владики-намісника звернувся насельник монастиря високопреподобний архімандрит Лаврентій (Живчик).

Як свідчення спільної молитви за владику братія подарувала йому святу просфору, а як символ поваги та любові — архиєрейський посох та букет квітів. Вітали владику також хористи кліросного хору Михайлівського собору на чолі з регентом хору Віктором Кардашом.

Іспола еті, деспота! – На многії літа, Преосвященнійший Владико!