Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 6 червня 2013 р.

Священик УПЦ КП звинуватив братію у католицизмі

Сьогодні на сайті позаштатного священика Львівської єпархії Київського Патріархату Андрія Толстова «Православний Оглядач» з’явилася замітка, у котрій автор звинувачує у симпатіях до католицизму парафію св.Ісаака Сиріна м. Синельникова Дніпропетровської єпархії Київського Патріархату. Суть цього «богословського конфлікту » полягає в тому, що на сайті згаданої парафії, а саме в рубриці «Житія Святих», першим серед інших було поміщене житіє «святої» Клари з Асижу.

Отець Андрій нагадує, що в анонсі про відкриття сайту Синельниківського благочиння на єпархіальному ресурсі, серед іншого зазначається, що ресурс пропонує матеріали  "про житія святих, проповіді настоятеля та кліриків храму, цікаві православні статті, котрі ще більше укріплять у дусі та ще більше розвинуть ваші знання про Святу Христову Церкву".

Публікація нагадує, що жодна Помісна православна Церква у світі не знає такої святої, як Клара з Асижу. Чому «апостольський сайт» Дніпропетровської єпархії вирішив розпочати свою місіонерську діяльність в Мережі пропагуючи житіє неіснуючої в Православ’ї святої залишається наразі загадкою - священику так і не зрозуміло.

Мало того, православні святителі останніх століть неодноразово застерігали православних від псевдодуховності святих Католицької Церкви, які з’явилися там після Великого розколу.

Також у свой публікації  священик А.Толстой  нагадує, очевидно єпископу Симеону (Зінкевичу), котрий і благословив створення згаданого сайту, що святий Ігнатій Брянчанінов, святий Іоан Кронштадський, святий Феофан Затворник та інші православні подвижники підкреслювали, що слідування духовному шляху, зокрема Франциска Азіського, Терези Авільської, Томи Кемпійського, Ігнатія Лойоли та інших «святих», які з’явилися в католицизмі після того, як Західна церква відмовилася від настанов святих отців та почала розвивати власні «духовні школи», є прямою дорогою в стан духовної омани та облещення, сприйняття речей душевних та фізіологічних за духовні, демонічних за божественні. Загальновідомо, що "свята" Клара з Асижу була не лише сестрою, але й духовною донькою Франциска Асижського.