Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 6 червня 2013 р.

Упокоївся протоієрей Миколай Заєць

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на єпархіальну прес-службу, 6 червня на 59-му році життя спочив у Бозі клірик Буського благочиння Львівської єпархії, настоятель храму свв. Первоверховних апостолів Петра і Павла с. Йосипівка прот. Миколай Заєць. повідомлення про цю подію надійшло до єпархіального управління від благочинного Буського благочиння прот. Петра Салабая.  

Миколай Іванович Заєць народився 5 травня 1955 року у с. Вишнівець Збаражського р-н., Тернопільської області. 1976 року взяв шлюб з дівчиною православного віросповідання Галиною Йосипівною Головатюк. Після здобуття середньої освіти, вступив на перший курс Московської духовної семінарії яку успішно завершив у 1981 році. 26 жовтня 1980 року за Божественою Літургією у Покровському академічному храмі Тройце-Сергієвої Лаври Преосвященним архієпископом Дмитрівським Володимиром був рукоположений у сан диякона.

5 серпня 1981 року за Божественою Літургією у Свято-Успенському соборі Почаївської Лаври Високопреосвященим митрополитом Київським і Галицьким, Екзархом всієї України, Філаретом (нині Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України) рукоположений у сан ієрея.  

З 24 серпня 1981 року до 4 липня 1984 року був настоятелем храму св. вмч. Юрія Переможця. с.Долішний Лужок. 4 липня 1984 року наказом керуючого Львівсько-Тернопільською єпархією Преосвященого архієпископа Львівського і Тернопільського Никодима призначений настоятелем храму свв. Первоверховних апостолів Петра і Павла с.Йосипівка Буського р-н., Львівської області, де і звершував служіння до миті, коли Господь покликав його з цього дочасного життя. 6 червня 2013 року після тривалих негараздів зі здоров'ям і значного погіршення його стану прот. Миколай Заєць спочив у Бозі. Вічна пам'ять рабу Божому новопреставленому прот. Миколаю!

З благословення керуючого єпархією Високопреосвященного митрополита Львівського і Сокальського Димитрія (Рудюка) похорон новопреставленого прот. Миколая звершить благочинний єпархії, секретар єпархіального управління прот. Володимир Бачинський у співслужінні духовенства Буського благочиння. Відповідні богослужіння відбудуться 7 травня 2013 року. Поховано новопреставленого прот. Миколая буде на місці його служіння у с. Йосипівка.