Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 3 червня 2013 р.

Митрополит Андрій нагородив ченців Угорницької обителі

Як повідмоляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу Спасо-Преображенського Угорницького монастиря, 22 травня Свята Православна Церква згадує подію перенесення мощів святителя Миколая, Архиєпископа Мир Лікійських, чудотворця. Напередодні свята у Спасо-Преображенському храмі Угорницького монастиря було звершено вечірнє богослужіння. Святкову літію з благословенням хлібців очолив намісник обителі архимандрит Олексій (Мензатюк). У день свята богослужіння очолив Священноархимандрит Угорницької обителі – митрополит Галицький Андрій (Абрамчук), керуючий Івано-Франківською єпархією. 

При зустрічі митрополита намісник монастиря архимандрит Олексій виголосив вітальне слово. Владика Андрій благословив всіх присутніх та зазначив, що він прибув до монастиря у ці післяпасхальні дні, у день пам’яті святителя Миколая, щоб молитовно підтримати братію та прихожан обителі. Також владика Андрій нагадав, що сьогоднішній день також знаменний тим, що у 1919 році в Києві відбулося перше богослужіння українською мовою і що ці богослужіння продовжуються аж до тепер, бо в Україні є національна Православна Церква.  

За Божественною літургією Митрополиту Андрію, крім намісника монастиря архимандрита Олексія, співслужили насельники обителі: ігумен Никон (Гайдай), ієромонах Павло (Мисак), ієромонах Ювеналій (Зінченко), а також гості – секретар єпархіального управління протоієрей Богдан Романюк та духовенство кафедрального Покровського собору Івано-Франківська – протоієрей Василь Дем’яник, протоієрей Миколай Белей та протодиякон Василь Жолоб. Під час малого входу митрополит Андрій, з нагоди Свята Пасхи та 10-ліття відродження Угорницького монастиря, нагородив насельників обителі черговими церковними нагородами: ігумена Никона – хрестом з оздобами, ієромонаха Павла та ієромонаха Ювеналія – наперсними хрестами.

В кінці літургії митрополит Андрій звернувся до присутніх у храмі з архипастирським словом, в якому поєднав повчальне значення життя святителя Миколая з важливістю для кожного християнина жити правдивим християнським життям. Закінчуючи богослужіння, владика Андрій привітав насельника монастиря ієромонаха Ювеналія з ювілеєм – 50-літтям з дня народження. Секретар єпархії протоієрей Богдан Романюк зачитав вітальний адрес від митрополита Андрія та єпархіального управління, владика вручив пам’ятні подарунки і всі присутні заспівали ювіляру «Многая літа». Архимандрит Олексій подякував владиці Андрію за богослужіння та архипастирські настанови, побажав сил та натхнення на нелегкому шляху архипастирського служіння. Всі присутні у храмі урочисто заспівали величання святителю Миколаю та помазалися освяченим єлеєм. Після богослужіння відбулося святкове прийняття у монастирській трапезній.