Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 3 червня 2013 р.

У Кіровоградській єпархії провели "День Православ'я"

Як повідомляє репортер інтернет-прокту "Помісна Церква", з благословення Його Високопреосвященства, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (УПЦ Московського Патріархату) в чотирьох благочиннях єпархії: Новомиргородському, Маловисковському, Новоукраїнському і Новоархангельському, в рамках масштабного єпархіального проекту під назвою «День Православ'я», пройшла духовно-просвітницька акція, яка спрямована на залучення в першу чергу молоді і всіх міркуючих людей до православної духовної традиції через детальне роз'яснення характерних особливостей богослужбового життя Православної Церкви. 

У ході заходів спочатку співробітники Молодіжного відділу єпархії, священики Діонісій Буренко та Андрій Бобрик пояснювали і наглядно показували церковне начиння. Наступним етапом акції 30-ти хвилинна лекція про молодь в Церкві, про християнство і як воно прийшло на Русь, і значення Воскресіння Христового в житті людини. Після цього завжди проводились веселі ігри. Далі питання і відповіді, а на завершення акції хор священнослужителів Кафедрального собору м. Кіровоград виконував для всіх присутніх православні богослужбові піснеспіви. Слід зазначити, що за чотири дні ця акція зібрала близько дві з половиною тисячі молодих людей. На даний час ми можемо пожинати плоди, які були здобуті від цих заходів. Із районів до нас поступають пропозиції від небайдужих людей і громадських організацій про проведення різних соціальних проектів. Одним із таких стала акція під назвою «Поділися щастям» у Маловисківській районній школі-інтернат. Молодіжний актив Кіровоградщини виступив з двома виставами, пограв у ігри і вгостив дітей-сиріт солодощами.

Церковно-громадська акція «День Православ’я» − це захід Молодіжного відділу Кіровоградської єпархії, спрямований на ознайомлення дітей і підлітків з культурою і звичаями нашого народу втілені в традиціях Православної Церкви. Підростаюче покоління завдяки цьому проекту осягає глибини древності Православ’я і пізнає одвічні істини Христової науки. Весь захід проходить в режимі спілкування і дружньої бесіди. Спочатку діти оглядають виставкові експонати церковного начиння, прослуховують екскурсію. Після чого в актовій залі всім учасникам розповідається коротка 30-ти хвилинна лекція «Молодь у Церкві», а також на довільну тему. За словами видатного українського педагога В.О. Сухомлинського: «Дитяча душа як чистий аркуш паперу, що на ній напишеш таким і буде її майбутнє». На завершення квартет кліриків Кафедрального собору Різдва Божої Матері виконує декілька церковних піснеспівів. Програма акції «День Православ’я» гармонійно вплітається у шкільний день учня, майже не порушуючи навчального процесу.