Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 10 червня 2013 р.

Проміняв кар'єру на телебаченні на чернецтво. Відео

Звідки пішла земля руська, і як Володимир обрав християнство державною релігією - майже тисячу років тому розповів у «Повісті минулих літ» Нестор Літописець. Тепер його справу продовжують ченці Києво-Печерської Лаври. Її видає ієромонах Пафнутій. Буковинець, випускник київського інституту журналістики, він з дитинства любив писати -- спочатку шкільні твори, згодом статті та сценарії. На початку 90-х, тоді ще Віталій Мусієнко -- це світське ім'я монаха - працював на телебаченні в економічній програмі «Перехрестя». У 26 років, після важкої травми Віталій прокинувся у лікарні і збагнув: своє життя треба докорінно змінити.

Це було якраз на Великдень. За кілька місяців він розпрощався з телебаченням і пішов послушником у Китаївську пустинь на околиці Києва. «Попри те, що любив писати, я не відчував сенсу життя в повному своєму обсязі. От можна писати, можна щось там заробляти, що далі? Коли Господь відкрив мені віру, я відчув, що цим треба жити повністю, цією вірою. Не можна її з кимось ділити», - розповідає начальник видавничого відділу Києво-Печерської лаври ієромонах Пафнутій.

Попри чернечу обітницю, він - справжній професіонал своєї справи. Йому цікаве життя у всіх проявах і барвах. Він залишився активним журналістом -- бере інтерв'ю, знімає релігійні фільми і керує роботою монастирської друкарні. З однокурсниками і колегами отець Пафнутій і досі підтримує стосунки. Вони приходять до нього за порадою та благословенням. Чернець тішиться їхнім успіхам, але ні на мить не шкодує, що обрав тісну келію. Саме у чернечій рясі він збагнув: головне - це мир у душі. «Якщо миру немає, якщо немає бога в душі, то можна робити що завгодно, можна мандрувати, купляти, друкувати, писати -- воно все марно», - каже отець Пафнутій.  

//ICTV Автор: Дарка Оліфер