Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 6 червня 2013 р.

Бенедикт розповів чим займається на пенсії

Бенедикт XVI перебуває у хорошому інтелектуальному і духовному стані, залишається людиною «з почуттям гумору і цікавим співрозмовником, як це було завжди», поділився з німецьким виданням Bild Манфред Лютц, автор багатьох бестселерів. Він разом з кардиналом Паулем Йозефом Кордесом нещодавно відвідав Понтифіка на пенсії, щоб представити написану ними двома книгу про реформу Католицької Церкви в Німеччині.

«Я живу, як чернець, молюся і читаю. Я в порядку », - повідомив Бенедикт XVI під час півгодинної розмови. Манфред Лютц, який має медичну і богословську освіту, давно знає Папу-емерита, більше 30 років. Під час навчання в Римі йому дозволили жити у Ватикані. У цей час він кілька тижнів жив під одним дахом з тодішнім кардиналом Йозефом Ратцінгером.

«Бенедикт XVI не втратив своєї лагідності і християнської бадьорості, які походять з його міцності у вірі», - заявив німецький письменник. Він розповів, що Понтифіка на пенсії особливим чином зацікавила теза, у представлений книзі, згідно з якою Церква в Німеччині повинна більше концентруватися не у владі та впливу, а повністю присвятити себе своїй основній місії. Манфред Лютц і кардинал Кордес вважають, що Церква в Німеччині не повинна бути просто роботодавцем. Особливо у випадку з тими людьми, які не ототожнюють себе з його думкою і позицією. У католицьких школах, лікарня, центрах для бездомних або дитячих садках повинні працювати лише благочестиві християни.