Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 11 червня 2013 р.

Уніати хочуть дружити, але Москва не хоче

Президент Папської ради сприяння християнській єдності кардинал Курт Кох відзначив, що останнім часом істотно зменшилася кількість звинувачень у прозелітизмі греко-католиків у Західній Україні з боку православних. Такої ж думки дотримується глава УГКЦ Святослав (Шевчук), повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт УГКЦ.

«Такі звинувачення з боку православних сьогодні вже не так часто звучать, як це було в минулому», - зазначив гість Українського католицького університету. Кардинал Курт Кох підкреслив, що саме питання прозелітизму є дуже складним, бо не кожне звинувачення в прозелітизмі має під собою справжнє підґрунтя. «За цим питанням стоїть проблема свободи вибору окремої людини. Кожен має право обирати ту конфесію і Церкву, до якої хоче належати. Тому такі питання повинні максимально залишати за людиною право на свободу вибору», - сказав він.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук), який супроводжував високого гостя в католицькому університеті, висловив сподівання, що всі звинувачення з боку Російської Православної Церкви щодо греко-католиків урешті відійдуть у минуле.

«Протягом 20 років ми чуємо звинувачення, однак проблеми залишаються тільки тоді, коли існує небажання мати єдність. Слова Митрополита Антонія є знаковими, і ми сподіваємося, що врешті усі закиди греко-католиків, які ми чуємо від представників Російської Православної Церкви, відійдуть у минуле. Сподіваємося, що ця інформація, яка йде від представника УПЦ (МП), буде почута в Москві, в Російській Православній Церкві. Щодо нас, греко-католиків, то ми завжди будемо говорити правду, хоч би якою гіркою вона була», - наголосив глава УГКЦ.

Питання «прозелітизму УГКЦ» та конфліктів між греко-католиками і православними (Московського Патріархату) у Західній Україні завжди піднімається з боку ієрархії РПЦ перед Ватиканом, коли мова заходить про налагодження православно-католицького діалогу та про можливість зустрічі Папи Римського з Патріархом Московським. Між тим, 27 травня, під час VІІ Фестивалю ЗМІ православних у Львові, керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський Антоній (Паканич) запевнив, що в Галичині немає непорозумінь між православними та греко-католиками і стосунки між обома Церква в цьому регіоні стабільні.