Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

неділя, 16 червня 2013 р.

Знайдено старовинний рукопис Угорницького монастиря

Як повідомляє репортер інтернет-проекту "Помісна Церква" з посиланням на прес-службу Спасо-Преображенського Угорницького монастиря УАПЦ, братія обителі  розпочала пошуки історичних матеріалів, пов’язаних з історією стародавньої Угорницької обителі. Намісник монастиря архимандрит Олексій звернувся з відповідними листами до архівів Києва, Львова, Кракова. Деякі відповіді з архівів принесли братії надію на знайдення цікавих документів чи посилань. У Центральному державному історичному архіві України м. Львова насельником монастиря ігуменом Никоном (Гайдаєм) було опрацьовану низку архівних матеріалів, серед яких було знайдено лист ігумена Угорницького монастиря ієросхимонаха Гедеона з проханням про матеріальну допомогу. Цей лист датований 1674 роком й адресований до якогось благодійника чи братства.

Сьогодні ще тривають роботи по дослідженню цього рукопису. Лист написаний церковно-слов’янською мовою з українською вимовою. Цей лист – найстаріший та єдиний документ, який підтверджує існування Угорницького монастиря на Прикарпатті та свідчить про високий рівень освіти братії.

Ігуменом Никоном також були опрацьовані інші цікаві матеріали та публікації про Угорницький монастир, які зберігаються в архіві Львова. І хоч ці матеріали, на жаль, не мають оригінальної документальної основи, вони підтверджують, що обитель була досить відома з середини XVI століття, коли в Угорницький монастир прийшов послушником мешканець с. Угорники – майбутній преподобний Іов (Желізо), ігумен і чудотворець Почаївський.

Знайдено старовинний рукопис Угорницького монастиря
Братія Угорницького монастиря щиро дякує керівництву та працівникам Центрального державного історичного архіву України в м. Львові за сприяння та реальну допомогу в пошуці матеріалів про історію Угорницького монастиря: директору – п. Пельц Д. І., співробітникам-історикам – п. Мицан М. М. та п. Гайовій О. В., та закликає Господнє благословення на їхню благородну працю!