Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 4 червня 2013 р.

Архієпископ Святослав відхрестився від "Свободи"

Українська Греко-Католицька Церква не співпрацює із ВО "Свобода", так само, як і з жодною іншою політичною силою, і не ініціює через них жодних законопроектів, зокрема й про заборону абортів. Про це на прес-конференції у вівторок заявив глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук). Глава УГКЦ зауважив, що його церква не співпрацює і не підтримує жодну політичну силу. "Контакти є з усіма різного рівня, але хочу чітко і ясно сказати, що ніколи "Свобода" не запитує у нас, як вони мають діяти, і ми чітко і ясно декларуємо, що не будемо їх підтримувати як ексклюзивного представника Української Греко-Католицької Церкви. Але ми всі є громадянами однієї країни, тож спілкуємося з усіма", - наголосив глава УГКЦ.

Він також підкреслив, що не мав "якихось особистих зустрічей, де ведуться якісь таємні перемовини з паном Тягнибоком", а бачив його лише тоді, коли він разом з однопартійцями брав участь у церковних відправах, і не отримував "якихось звернень про молитву за "Свободу". Святослав також акцентував увагу на тому, що очолювана ним церква не ініціює жодних законопроектів через ту чи іншу політичну силу, а співпрацює із законодавцями у форматі праці Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, пише "УКРІНФОРМ".

Архієпископ Святослав відхрестився від "Свободи"
Він підтвердив, що у різних єпархіях УГКЦ ведуться дискусії стосовно законопроекту щодо заборони абортів, "але жодних домовленостей чи якихось ініційованих нами законопроектів через ту чи іншу політичну силу не існує". Коментуючи натяки "свободівців" у приватних розмовах з журналістами на особливі стосунки з УГКЦ, Блаженніший Святослав зазначив, що "це потрібно в них спитати, в чому полягає особливість".  

"Можливо, у тому, що більшість їхнього електорату живе у Західній Україні, тож там десь церковна карта УГКЦ з їхнім електоратом перетинається", - припустив він. Наприкінці священник ще раз наголосив, що УГКЦ декларує невтручання у політичний процес. "Жодна партія, жодна фракція чи міжфракційна група не має ексклюзивного права представляти нашу церкву чи говорити від її імені. Таким чином, ми декларуємо, що не втручаємося у політичну боротьбу, не співпрацюємо з жодною партією чи політичною організацією, але, з іншого боку, ми намагаємося бути активними у громадянському суспільстві України разом з іншими церквами і релігійними організаціями", - сказав Блаженніший Святослав.