Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

вівторок, 4 червня 2013 р.

До Ювілею Хрещення відкриють собор УПЦ

24 липня, в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, на місці будівництва Свято-Воскресенського Кафедрального собору Божественна літургія відбудеться в новому (нижньому) Свято-Андріє-Володимирському храмі. Про це повідомляється на сайті собору. 30 травня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі прийняв ключаря Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового УПЦ вікарія Київської Митрополії єпископа Бородянського Варсонофія.

Преосвященний владика ознайомив Блаженнішого Митрополита Володимира із станом справ на місці будівництва Свято-Воскресенського Кафедрального собору. Зокрема, Блаженніший Митрополит Володимир, як настоятель Свято-Воскресенського Кафедрального собору, благословив Владиці Варсонофію організувати богослужіння, яке має відбутися на місці зведення собору 24 липня (попередньо) – в рамках святкування 1025-річчя Київської Русі. Також Предстоятель УПЦ передав на будівництво значну суму власних коштів.

Детальніше про перебіг подій розповідає ключар Свято-Воскресенського Кафедрального собору УПЦ єпископ Бородянський Варсонофій – керуючий будівництвом Свято-Воскресенського Кафедрального собору:

- Відомо, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі відзначається в Україні на високому державному рівні. Багато цікавих і важливих подій має відбутися у цей час і в нашій Українській Православній Церкві. Так, 24 липня (за попередніми даними), в рамках святкування 1025-річчя Хрещення Київської Русі, на місці будівництва Свято-Воскресенського Кафедрального собору Божественна літургія відбудеться в новому (нижньому) Свято-Андріє-Володимирському храмі.

Розпорядженням № 1032 від 17 травня 2013 року Предстоятель УПЦ визначив «підготувати для звершення першої Божественної літургії нижній храм Свято-Воскресенського Кафедрального собору м. Києва. Вищевказаному храму йменуватися на честь Святих просвітителів Київської Русі - Апостола Андрія Первозванного та рівноапостольного великого князя Володимира (Свято-Андріє-Володимирський храм).

Владика Варсонофій додав, що раніше, 15 травня, Розпорядженням № 1009 Блаженніший Митрополит Володимир благословив «внести в Православний Церковний календар Української Православної Церкви ім’я святого Апостола Андрія Первозванного в День Хрещення Київської Русі 15/28 липня за старим (новим) стилем та в перелік Собору Київських святих».

«Тож сьогодні на місці будівництва Кафедрального собору на честь Воскресіння Христового активно йдуть підготовчі роботи, — наголосив Владика Варсонофій. – Сподіваємось, що з Божою допомогою, заступництвом Пресвятої Богородиці та молитвами Всіх святих першу Літургію відслужимо в новому храмі саме у дні святкування ювілею Хрещення Київської Русі».