Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 17 червня 2013 р.

Темна історія: загублені черниці знайшлися

Настоятелька Свято-Покровського жіночого монастиря Калісфенія (у миру Тетяна Шамайло) і її 31-річна помічниця Катерина знайшлися. Черниці, які зникли пізно ввечері 14 червня, раптово прийшли у монастир самі, пише Комсомольская правда в Украине. "Так, так! Матінка вже з нами. Прийшли з сестрою Катериною близько сьомої вечора. Начебто цілі. Їх не поранили, не споганили. Лише кажуть, що забрали телефони, тому ми не могли їм додзвонитися", - повідомили виданню у монастирі, відмовившись повідомити, де вони були увесь цей час.

У монастирі розповіли, що минулої п’ятниці близько 22:00 настоятельці подзвонив секретар глави УПЦ митрополита Володимира архієпископ Олександр Драбинко і повідомив, щоб вона терміново приїжджала до нього в Лавру.

Газета з’ясувала, що Калісфенія в цей час була у скиті під Києвом. Вона заїхала в монастир, переодяглася і разом з помічницею вирушила до владики на автомобілі, який він за нею відправив, однак після цього зникла. Калісферія з помічницею збиралися повернутися додому в той же вечір. Вони викликали таксі, але водій не дочекався пасажирів. З території Лаври сестри не виходили, пише видання. У міліції повідомили, що настоятелька та її помічниця зникли о 23:15.

На наступний ранок черниць оголосили в розшук. У міліції розглядали версію, що черниць викрали через борги шахрайки, з якою нібито була близька Калісферія. Газета пише, що аферистка називалася послушницею монастиря, робила туди пожертвування і при цьому обманювала багатих людей на десятки мільйонів доларів. Серед жертв аферистки нібито були і деякі священнослужителі Лаври.

Як повідомило виданню джерело в правоохоронних органах, за підозрою у викраденні затримано чоловіка на прізвище Бут, який є близькою людиною батька секретаря митрополита - архієпископа Олександра Драбинка.