Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

понеділок, 1 липня 2013 р.

Презентовано книгу «Моя довга страждальна дорога»

Цікаво читати спогади! Але спогади простих людей виходять друком доволі рідко. Книга Мусія Мельничука «Моя довга страждальна дорога», що з’явилась у видавничому відділі Волинської єпархії УПЦ Київського Патірархату «Ключі» спільно з видавництвом «Надстир’я», – саме така рідкість. Її автор, волинський селянин, прожив 93 роки і на схилку віку розповів про дві світові та громадянську війни, життя за царизму, Польщі та «перших совєтів». Розповів без великої грамоти, але щиро. І відтворено текст саме так: без «олітературнення», з особливостями місцевої говірки.

Книгу видано стараннями сина автора – протоієрея Сергія Мельничука-Мартинюка, клірика луцького кафедрального собору Святої Трійці, колишнього ректора Волинської духовної семінарії. Він теж уже немолодий: 25 червня виповнилося 80 років. Саме цього дня в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці помолилися за спокій душі батька й за здоров’я сина. Богослужіння очолив єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк (колишній учень о. Сергія). Владика, а також декан собору протоієрей Микола Нецькар звернулися до ювіляра з вітальними словами.

У Луцьку презентували книгу «Моя довга страждальна дорога»
Відтак у Волинській православній богословській академії проведено презентацію книги. Окрім о. Сергія у заході зокрема взяли участь канцлер єпархії протоієрей Микола Цап, ректор протоієрей Ігор Швець, голова інформаційно-видавничого центру єпархії протоієрей Віталій Собко.

Виступив ювіляр, його учні, видавці, священики. Усі підкреслили, що автор пройшов тяжку життєву стезю з Божими Заповідями, і що це видання – унікальне, бо просто доносить важливі речі.

Книгу «Моя довга страждальна дорога» можна придбати в єпархіальній бібліотеці-книгарні «Ключі» у Луцьку.