Інформаційний портал Тернопільської єпархії УПЦ Київського патріархату

четвер, 25 липня 2013 р.

Кураєв заступився за храм-вагон патріарха Кирила

Протодиякон РПЦ Андрій Кураєв у своєму блозі висловив обурення щодо того, що інтернет-користувачі та ряд ЗМІ повідомляють про "бронепоїзд" патріарха Кирила, на якому він прибуде до Києва для участі у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі увечері 26 липня.

"Вже багато років дорогами Росії ходить храм-вагон. У ньому великий простір для храму, іконостас і пара звичайних купе для супроводжуючих священиків і півчих. Такі вагони-храми ходили ще по дорогах царської Росії. Патріарх в цьому вагоні не їздить і не поїде ", - пише протодиякон.

"У глави РЖД В. Якуніна як і у будь-якого його попередника на посту управителя російських залізниць є персональний вагон (свій вагон є у кожного начальника регіональної дороги), можливо і не один, і з цих службових вагонів не складе труднощів зібрати поїзд. Не раз у колишні роки Якунін позичав свій вагон Патріарху в його поїздках по країні ", - повідомляє Кураєв.

"Цей поїзд не є бронепоїздом. На ньому точно не встановлено ніякої зброї і дуже малоймовірно, що хоча б один із його вагонів був захищений бронею (на зразок броньованого автомобіля)", - спростовує православний блогер інформацію, поширену, за його словами, "інтернет- животинки ".

"Свого поїзда у Патріарха немає", - підкреслює Кураєв.

"У поїзді будуть не тільки наш Патріарх, але і глави інших православних Церков та їхні делегації (плюс перекладачі, журналісти і т.д.). Тим, хто скаже - їхали б вони всі звичайним поїздом, можна відповісти зустрічним питань: ви хотіли б , щоб патріархія скупила всі квитки на один із звичайних поїздів і сотня, а то й дві людей залишилися б без можливості реалізувати свої плани? ", - пояснює священнослужитель політику церкви.

За даними ЗМІ, глава РПЦ прибуде до Києва на спеціальному літерному поїзді з вагоном-храмом, в якому буде йти богослужіння та перевозитися хрест Андрія Первозванного, який вперше їде в Україну. У зв'язку з прибуттям делегацій з інших країн з нагоди святкування 1025-річчя хрещення Русі київське ДАІ закликають водіїв за можливістю утриматися від поїздок до Центрального і Південного залізничних вокзалів у другій половині дня 26 липня.