четвер, 11 липня 2013 р.

Неприхована образа на Помісний Собор. Відео

Помісний Собор УПЦ Київського Патріархату закінчився, але про його перебіг та прийняті на ньому резолюції ще довго не вщухатимуть розмови. Принаймні, так точно триватиме ще до майбутнього Собору. А сьогодні, на своїй сторінці у Фейсбуці своїми враженнями від побаченого та пережитого поділився керуючий Московсько-Богородської єпархії УПЦ Київського Патріархату митрополит Адріан (Старина). Варто визнати, не все Владиці припало до душі. Особливо не сподобалась Його Високопреосвященству публічна критика Патріархом під час виступу. На відеозаписі, опублікованому Прес-службою, й справді видно, як патріарх Філарет кілька разів зупиняє виступ митрополита. 

Ображений митрополит Андріан після цього публікує на офіційному сайті гнівну замітку, в котрій чомусь звинувачує за все не патріарха, а Львівського митрополита Димитрія (Рудюка), котрого публічно називає «насмішником з недостойних» та «первоверховним» митрополитом. 

Закінчує свій опус владика буквально ось такою цитатою: «Ось чому заступником Патріарха Київського і всієї Руси – України, а після його кончини стане місцеблюстителем, згідно Статуту УПЦ КП, скромний і в той же час високоосвічений владика, Ректора КПБА, доктор богословських наук Митрополит Єпіфаній (Думенко), а не інший, також доктор богословських наук, та тільки нескромний, а гордий базіка Митрополит Львівський Димитрій, який за своєю суттю є підбурювачем настроїв людей один проти одного». Кінець цитати.

Неприхована образа на Помісний Собор. Відео

Не втручаючись у справи взаємостосунків єпископату, редакція інтернет-проекту «Помісна Церква», не лише в особі членів редакції, але й усіх своїх читачів загалом, закликає духовенство до розважливості та поміркованості у висловах, зловживання якими може принести шкоду не лише комусь особисто, але й всій церковній повноті. 

Окрім того, що ненависть – річ антихристиянська, антицерковна, нам завжди слід осуд починати з самого себе. Власне, саме для того Господь його нам і подарував, щоб ми частіше дивилися критично на самих себе. Але це набагато складніше ніж публічного когось критикувати. Врешті, "митрополича гідність" це не порожній звук. Якщо є сміливість, чому її не використати стосовно самого патріарха Філарета - безпосереднього учасника описаного інциденту?

Святе Писання вчить: "А коли прогрішиться твій брат проти тебе, іди й йому викажи поміж тобою та ним самим; як тебе він послухає, ти придбав свого брата. А коли не послухає він, то візьми з собою ще одного чи двох, щоб справа всіляка ствердилась устами двох чи трьох свідків". (Мф.17:15-16) Здається, в наш час ці слова митрополитів не стосуються.

Владика Адріан на відео розхвалював патріарха Філарета, розповідаючи який він чудовий і, як щиро за нього моляться по всій Росії, але почувши критику на свою адресу, негайно змінив свою думку, а сам Помісний Собор назвав «антидемократичним». 

Тим не менше, закінчив владика Адріан свій текст риторичним запитанням : Де ж архіпастирська порядність і культура та людська гідність? Нам, очевидно, залишається лише переадресувати це питання його автору.